Türkiye’de Bitcoin ile Akaryakıt Alma Dönemi

 Türkiye’de Bitcoin ile Akaryakıt Alma Dönemi

2019 yılına son derece durgun giren sanal para birimlerinden olan Bitcoin ile Türkiye’de bir ilke daha imza atılacak. Bundan sonra akaryakıt almak istediğiniz zaman ödemenizi Bitcoin ile yapma şansınız bulunacaktır. Bu yüzden de Bitcoin ile ödeme yapma yöntemini artık akaryakıt istasyonlarında kullanabilirsiniz.

Aytemiz öncelik edecek

Ülkemizde faaliyet göstreren akaryakıt istasyonu Aytemiz geçtiğimiz günlerde almış olduğu karar ile Self- Servis hizmetini vatandaşlara sunmuştu. Birçok kişi tarafından olumsuz karşılanan bu yöntemden sonra Aytemiz akaryakıt istasyonları yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Sanal para birimi olan Bitcoin ile ödeme yöntemi kabul edecek firmanın ne zaman geçeceği ise henüz açıklanmadı.

Self- Servis hizmeti ile akaryakıtı ucuzlatacak

Şirketin geçtiğimiz günlerde aldığı Self-Servis kararı bazı kesimler tarafından eleştiri yağmuruna tutulsa da, bu sayede araç sahiplerinin benzini daha ucuza alma şansı doğdu. Aytemiz istasyonlarından alınacak olan yakıtlarda bir depo üzerinden ortalama olarak 10 TL daha ucuz yakıt alma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden de bazı kesimler tarafından bu yöntem olumlu olarak karşılanmaktadır. Dışarıda yer alan satış fiyatlarından ortalama olarak 15 kuruş daha ucuza satılacak olan akaryakıtı sizlerde Aytemiz istasyonlarından satın alabilirsiniz.

Sanal paralar ile ödeme kabul edilecek

Firmanın gelecek yıl içerisinde ödeme yöntemleri arasında sanal para birimlerini de kabul edecek olması bakalım ülkemizde nasıl karşılanacak. Özellikle ilk etapta Bitcoin ile akaryakıt alma fırsatını müşterilerine sunacak olan firmanın ilerleyen zamanlarda daha farklı sanal para birimlerini ile de akaryakıt alınmasının önüne açacağa benziyor.

Aytemiz firmasından önce ülkemizde yemek sektöründe faaliyet gösteren Kasap Döner işletmeleri de Bitcoin ile ödeme yöntemini kabul eden firmalar arasında yer alıyordu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın