360 Derece Kamerası Honor VR Piyasaya Giriyor

 360 Derece Kamerası Honor VR Piyasaya Giriyor

Huawei markasından teknoloji severler için güzel bir haber yayınlandı. Huawei markası 360 derece fotoğraf ve video çekmenize olanak sağlayan yepyeni Honor VR model kamerasını kullanıcılarına sundu.

Huawei markası son zamanlarda attıkları hızlı adımlar nedeniyle tüm gözleri üzerine topladı. Huawei markası tarafından Honor Lite modelinin yanı sıra üstün özelliklere sahip olan Hunor V9 modelinin de tanıtımı gerçekleştirildi.

Mobil Dünya Kongresi’nde Huawei P10 ve P10 Plus modellerinin tanıtımı gerçekleştiren Huawei markası en son olarak kullanıcılarının karşısına 360 derece çekim yapma imkanı sunan bir kamera ile geçti. Bu kamera 360 derece fotoğraf ve video çekmeye imkan sunuyor.

Huawei Hunor VR Modeli Kullanıcılara Hangi Avantajları Sunuyor?

Sanal gerçeklik teknolojisi son günlerde hızlı bir yayılmaya başladı. Sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılan 360 derece fotoğraf ve videolar sanal gerçekliğe olan ilginin artmasına neden oldu.

Sanal gerçekliğe verilen önemin artması ve 360 derece video ve fotoğrafların çekilmeye başlanmasıyla birlikte VR kameralar olarak ilgi ve ihtiyaçta artış gösterdi. Huawei markası bu durumu değerlendirerek kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış üstün özelliklere sahip olan Huawei Hunor VR modelini piyasaya sundu.

Huawei markası MWC 2017 öncesinde Hunor VR kamerasının duyurusunu gerçekleştirdi. Huawei Hunor VR kameralar Insta 360 ile birlikte gerçekleştirilen kamera modellerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Huawei Hunor VR Modeli Nasıl Kullanılacak?

Huawei Hunor VR modeli 360 derece fotoğraf ve video çekimi yapmaya olanak sağlıyor. Oldukça kompakt bir yapıya sahip olan Huawei Hunor VR modelinin üzerinde bir klips yer alıyor.
Bu klips sayesinde Huawei Hunor VR akıllı telefonların 3.5 mm’lik olan jack girişine rahatlıkla sabitlenebiliyor. Jack girişine sabitlenen Huawei Hunor VR sayesinde 360 derece fotoğraf ve video çekimi yapılmaya başlanabiliyor.

Akıllı telefonlar ile işlev görmeye olanak sağlayan Huawei Hunor VR tasarımları oldukça küçük olması nedeniyle çok tercih edileceğe benziyor. Nokia markasının Nokia Ozo modeli profesyonel olarak gerçekleştirilen 360 derece fotoğraf ve video çekimi için kullanılıyor. Ancak günlük kullanımda akıllı telefonlarla 360 derece fotoğraf ve video çekimi yapmak için Huawei markası iyi bir seçenek sunuyor.

Huawei Hunor VR Modelinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Huawei markasının Huawei Hunor VR modelinin teknik özellikleri ile ilgili kesin net bilgiler paylaşmaması nedeniyle ürün hakkında yüzeysel bilgilere ulaşılabiliyor. Ancak Huawei Hunor VR modeli ile ilgili ulaşılan bilgilere göre 3K fotoğraf desteğine sahip olan ürünün canlı yayınlar gerçekleştirmesine olanak sağlayan bir cihaz olması bekleniyor.

Kullanıcılar Insta 360 ile geliştirilen uygulama sayesinde 360 derece videoları kolay bir şekilde çekip paylaşabilecek. Uluslararası pazarda satışa çıkması beklenen Huawei Hunor VR modeli oldukça dikkat çekmeye başladı.

Huawei Hunor VR Modelinin Fiyatları Nasıl Olacak?

Insta 360 tarafından geliştirilmiş olan Huawei Hunor VR küçük bir topa benziyor. Huawei markası Huawei Hunor VR modeli ile pazara iyi bir giriş yapmayı hedefliyor. Akıllı telefonlar için özel olarak tasarlanmış olan Huawei Hunor VR modelinin sadece Huawei markalı telefonlarda mı kullanılacağı yoksa tüm akıllı telefon markalarına uyum sağlayıp sağlamayacağı ise merak konusu oldu.

2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen Huawei Hunor VR modelinin fiyatları konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Huawei Hunor VR modelinin 360 derece fotoğraf ve video çekimi yapmaya olanak sağlaması ve akıllı telefonlara özgü olarak tasarlanması nedeniyle teknoloji severler tarafından yakından takip edildiği belirtilmektedir.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın