WhatsApp Durumu Nasıl İndirilir?

 WhatsApp Durumu Nasıl İndirilir?

WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu özellikler her geçen çeşitlenerek devam ediyor. Bu yüzden de WhatsApp ile ilgili olarak merak edilen bazı soruların cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. WhatsApp durumu nasıl indirilir? Bu konuda merak ettiğiniz detayları açıklayalım.

İOS için WhatsApp durumu indirme

İOS kullanıcılarının işlem yapma imkanlarının son derece sınırlı olduğunu biliyoruz. Özellikle kullanıcılarını güvence altında tutmak için bu konuda adımlar atan İOS’un WhatsApp durumu ile ilgili indirme işlemini de kullanıcılarına sunmadığını belirtelim. Ancak Pocket uygulaması sayesinde sizlerde WhatsApp durumunuzu indirme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Pocket kullanımını

Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Pocket uygulamasından sonra İOS işletim sistemine sahip olan telefonunuzu bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Ardından açıklan bölüm içerisinde yer alan İOS Devices bölümüne girmeniz gerekiyor. Ardından WhatsApp üzerinden tarama yapacak olan bu program tüm konuşmalarınızı sisteme kayıt edecektir. Sonrasında ise arkadaşlarınızın paylaşmış olduğunuz durumları buradan kolay bir şekilde bilgisayarınıza kaydetme şansını bulmuş olacaksınız.

Android için WhatsApp durumu indirme

Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıların İOS işletim sistemine sahip olan kullanıcılara göre her zaman şanslı olduğunu belirtmek istiyoruz. Android işletim sistemi üzerinden de durumları indirmek için bir uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Story Saver isimli programı indirdikten hemen sonra WhatsApp ile bağlamanız gerekecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra sistem üzerinde yer alan ES Dosya yöneticisi üzerinde WhatsApp ile alakalı olarak paylaşılan bütün durumların otomatik olarak kaydedildiğini göreceksiniz. Burada yer alan gizli dosyaları göster menüsünü aktif hale getirmeniz durumunda sizlerde artık WhatsApp üzerinden istediğiniz durumu indirecek ve arkadaşlarınız ile paylaşma şansını yakalamış olacaksınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın