Huawei Mate 20 Pro Özellikleri ve Fiyatı

 Huawei Mate 20 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Huawei firması her geçen yeni adımlar atarak telefon piyasasında kendisine yer bulmaya çalışıyor. 2018 yılında ürettiği telefon modelleri ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren firmanın özellikle Huawei Mate 20 Pro modelinin teknik özelliklerine ve ülkemizdeki satış fiyatına göz atmak istiyoruz.

Huawei Mate 20 Pro Ekran özellikleri

Ekran boyutu olarak Huawei Mate 20 Pro’nun 6,39 inçlik ekran boyutu bulunmaktadır. Aynı zamanda 1440×3120 QHD ekran çözünürlüğü ile rakiplerinin her zaman bir adım önünde yer almaktadır. OLED Ekran teknolojisi kullanarak kullanıcılarının karşısına çıkan firmanın aynı zamanda ekran gövde oranı ise %87,85 olarak dikkat çekmektedir.

Huawei Mate 20 Pro batarya özellikleri

Akıllı nesil üretilen cep telefonlarında kullanıcıların son yıllarda en çok önem verdiği konuların başında batarya özellikleri gelmektedir. Özellikle de Apple firmasının ürettiği telefonların batarya konusunda kullanıcılarına sonradan ciddi sıkıntılar çıkarttığını düşündüğümüz zaman Huawei Mate 20 Pro bu konuda bir adım öne geçme başarısı göstermektedir. Bu yüzden de bu telefonda kullanılan 4200 mAh kapasitesinde ki batarya oldukça başarılıdır.

Konuşma süresi olarak 41 saatlik bir performans sunan bu telefonun bataryası, bekleme süresinde de 502 saatlik bir bekleme süresi sunmaktadır. Type-C tipi kablo ile hızlı şarj olan bu telefonun bataryası değişmemektedir.

Huawei Mate 20 Pro temel özellikleri

Yonga seti olarak hiSilicon Kirin 980 tercih eden firmanın CPU Frekansı ise 2,6 GHZ’dır. 8 çekirdek kapasitesi bulunan bu telefonun 2 farklı işlemcisi bulunmaktadır. 6 GB RAM kapasitesi bulunan telefonda 128 GB’da depolama alanı yer almaktadır. Hafıza kartı desteği de sunan Huawei Mate 20 Pro modelinin hafızası bu sayede 1 TB’a kadar artış göstermektedir.

Huawei Mate 20 Pro kamera özellikleri

Telefonun 4 farklı kamerasının bulunduğunu ilk başta belirtmek istiyoruz. son yıllarda firmalar arasında yaşanan gelişmelerden sonra Samsung’un ardından 4 farklı kamera ile gelen bir diğer firmanın Huawei Mate 20 Pro modelinde kullanılması telefonun bu kadar fazla tercih edilmesine neden olmaktadır.

Arka kamerasında yer alan 1. Ana kameranın çözünürlüğünün 40 MP çözünürlüğe sahip olduğunu, 2. Arka kameranın ise 20 MP çözünürlüğe sahip olduğunu belirtelim. Aynı zamanda 3. Arka kameranın da 8 MP çözünürlük ile geldiğini belirtelim.

Ön kamera çözünürlüğü konusunda da müşterilerine 20 MP çözünürlük hizmeti sunan firmanın kamera konusunda bir çığır açtığını özellikle belirtelim.

Aynı zamanda telefonun suya dayanaklılık, toza dayanıklılık sertifikalarının da bulunması ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer almasına neden olmaktadır.

Ekim ayının 10’unda tanıtımı yapılan bu telefonun ülkemizde çıkış tarihi ise 19 Kasım 2018 olarak dikkat çekmektedir.

İşletim sistemi olarak ise Huawei Mate 20 Pro modelinin Android işletim sistemi kullandığını ve aynı zamanda versiyon olarak Android 9,0 Pie ile geldiğini de buradan açıklamak istiyoruz.

Huawei Mate 20 Pro modeli fiyat olarak ise 7 Bin TL ile 7 Bin 200 TL arasında değişen fiyatlar ile ülkemizde satışa sunulmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın