Yaygın 4 PC Sorunları ve Düzeltme Yöntemleri

 Yaygın 4 PC Sorunları ve Düzeltme Yöntemleri

Binlerce çeşitli olası hata mesajlarının sonsuz listesinden bilgisayar için olabilecek sorunların, donanım arızaları vb. sorunların çoğunun çeşitli sebepleri olabilir.

Neyse ki, bu potansiyel sorunların çoğu nadirdir. Çoğu bilgisayar kullanıcısının karşılaştığı sorunlar, sayısız başkaları tarafından görülen yaygın hatalardır.

Bu gerçekten müthiş bir haber, çünkü probleminizin iyi belgelendiği ve muhtemelen SİZİN tarafından çözülebileceğinin kolay olduğu anlamına geliyor!

Aşağıda görülen yaygın PC sorunlarının bir listesi verilmiştir:

Bilgisayar Açılmıyor

Ne yazık ki, PC’nin neden açılmadığını bulmak çok ama çok yaygın bir sorundur.

Bilgisayarın tamamen öldüğü anlamına gelir, güç verdiniz ama hiçbir şey olmuyor, ya da sadece önyükleme işlemini tamamlamıyor, sonuç aynı – bilgisayarınızı hiç kullanamazsınız. Neyse ki, bu sorunu gidermek için yapabileceğiniz çok şey var.

Mavi Ekran Hatası (BSOD)

Windows 8’de bir 0x5C / HAL_INITIALIZATION_FAILED Ölüm Mavi Ekranının Scessahot’ı (BSOD)

Teknik olarak, STOP Hatası denir ve birçok farklı çeşit vardır. Stop 0x0000008E ve Stop 0x0000007B, Ölüm hatalarının en yaygın mavi ekranından iki tanesidir.

İşte çoğu BSOD hatası için bazı genel tavsiyeler, artı daha yaygın olanlardan bazıları için belirli sorun giderme kılavuzlarına bağlantılar mevcuttur.

“404” veya “Sayfa Bulunamadı” Hatası

Bilgisayar Ekranındaki HTTP Hata Mesajı, Bir 404 hatası ise, internette ulaşmayı denediğiniz sayfaların olmadığı anlamına gelir.

Genellikle bu, tarayıcıda doğru adresi yazmamış olduğunuz veya sayfaya erişmek için kullandığınız bağlantının yanlış olduğu anlamına gelir, ancak bazen başka bir şey olabilir.

Nedeni ne olursa olsun, bu yaygın hatadan kurtulmaya çalışabileceğiniz birkaç şey vardır.

Bir “DLL dosyası eksik” hatası

“Eksik dosyalar” ile ilgili hata mesajları – özellikle de DLL uzantısında sonlananlar – maalesef çok yaygındır.

Bu tür sorunların birçok nedeni olabilir, yani tüm üsleri kapsayacak şekilde takip etmeniz gereken birkaç sorun giderme adımı vardır.

Neyse ki, kolay adımlar ve biraz sabır ile bilgisayarınızı hemen geri alacaksınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın