YouTube, Çocuk Videolarında Yorum Olmayacak

 YouTube, Çocuk Videolarında Yorum Olmayacak

YouTube, artık çocukların youtube kanallarının çoğunun, çocukların videolarının gönderilen yırtıcı yorumları üzerine yapılan tartışmaların yorum bölümleri eklemesine izin vermeyecek.

 

YouTube, gelecek aylarda küçüklerin herhangi bir sorunu varsa videolardan gelen yorumları geçici olarak kaldıracak. Sadece çocuklarla birkaç kanalın bir yorum bölümü içermesine izin verilecek, ancak bununla ilgili bir ihtirasla gelmesine rağmen güvenlikle ilgili olduğu izlemeleri istenecek.

 

YouTube, Çocukları İçeren Tüm Videolarla İlgili Yorumları Devre Dışı Bırakıyor

 

YouTube, bir blog yazısında, “Bu kanalların, yönetim araçlarının kullanımının ötesinde, etkinliğini etkin bir şekilde denetlemesi ve ılımlı davranış, riskini göstermesi gerekecek” dedi.

YouTube’da, yayıncı yorumları otomatik olarak “yırtıcı yorumlar tanımlanır kaldırılarak” izin verecek daha iyi bir algoritma başlattığını da belirtti.

 

YouTube’un dağıtımını yapma kararı, Disney, Nestlé, AT&T ve Fortnite yapımcısı Epik Oyunlar gibi büyük şehirlerde, reklamlar kendileri için video oluşturma ve reklamcılıktan sonra reklam harcamalarını duraklatıyor. Bu sırada harcamalarını yeniden etkinleştirip etkinleştirmediği veya şu anda planlıyor olmaları net değil.

 

İlk cevapın bir parçası olarak YouTube, geçen hafta on milyonlarca yorumu siliyor ve küçüklere bakıyor videolara rahatsız edici yorumlar yazmakla ilgili 400’den fazla kanalı kaldırılıyor dedi.

 

YouTube’da, bu sayfada yer alan reklam verenlerin reklam yayınlama yeteneklerini nasıl etkileyeceği konusundaki kafa karışıklığını ortadan kaldırıyor. Blog yazıldığında, YouTube’da oluşturduğu içerik oluşturucuların para kazanmalarını etkilemeyeceğinizi söylüyor. Bu, tartışmanın ortaya çıkmasıyla YouTuberların arasında bir endişeydi ve yorumların ortaya çıkmasına karşı silahlandırılmasıyla birlikte.

 

Bir YouTube sözcüsü Verge’nin, şu anki yorum bölümlerinin yaratıcılar için etkileşimi ölçmek için önemli bir anlama geliyorsa bile “bu nedenle YouTube’da topluluğunu korumak için doğru şeyler yapıyor ve biliyoruz” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın