Uber Sürücüsü Nasıl Olunur?

 Uber Sürücüsü Nasıl Olunur?

Son zamanlarda ülkemizde çok fazla tartışma konusu olan Uber taksi olayı hakkında merak edilen Uber sürücüsü nasıl olunur? Sorusu hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. İstanbul’da son zamanlarda taksi şoförleri ile Uber şoförleri arasında çıkan kavgalara çoğumuz şahit oluyoruz. Ancak buna rağmen Uber şoförü olmak isteyenlerin merak ettiği sorunun cevabını sizlere buradan açıklayalım.

Uber başvurusu

Şoför olarak son derece yüksek kazanç getiren meslek grupları arasında son zamanlarda Uber şoförlüğü ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle ülkemizde şu an için sadece İstanbul’da bulunan bu sistemin ilerleyen yıllarda tüm şehirlerde olacağını sizlere açıklamak istiyoruz.

Peki, bu kadar yüksek getirisi olan bu meslek grubunun şoförü olmak için ne gibi şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu konuda merak edilen bilgileri sizlere açıklamak istiyoruz.

Uber şoförü başvuru şartları nelerdir?

Öncelikli olarak yaş olarak 21 yaş üzerinde olmanız gerektiği sistem tarafından istene ilk kriter olarak dikkat çekmektedir. 21 yaşından büyük olan kişilerin ehliyet olarak ise en az 3 yıllık sürücü belgeleri de bulunmalıdır. Bu konuda ehliyet süresinin son derece önemli olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız veya bulunduğunuz ülkede çalışma izninizin bulunması gerektiğini sizlere açıklamak istiyoruz.

Hastaneden alınmış olan şoför olabilir sağlık raporunun da Uber şoförlüğü başvurusu sırasında sizlerden isteneceğini belirtmek istiyoruz.

Adli sicil kâğıdı da istenen belgeler arasında yer almaktadır. Ve adli olarak herhangi bir suça daha önceden karışmamış olmanızda sizlerden istenen belgeler arasında yer almaktadır.

Son olarak ise Uber şoförü olarak çalışacağınız bölge içerisinde yerel harita testinden başarılı bir şekilde geçmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda özgeçmiş belgenizi de başvuru sırasında Uber üzerinden bildirmeniz gerekmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın