Windows Uzak Masaüstü Önemi

 Windows Uzak Masaüstü Önemi

Windows Uzak Masaüstü Yararlı Olabilir, ancak Korsanlardan Korunmak İçin Devre Dışı Bırakabilirsiniz

Uzak Masaüstü erişimini kapatarak bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarından koruyun

Windows Uzak Masaüstü, sizin veya başkalarının bilgisayarınıza bir ağ bağlantısı üzerinden uzaktan bağlanmasına olanak tanır — bilgisayarınızdaki her şeye doğrudan bağlıymış gibi etkin bir şekilde erişebilirsiniz.

Uzaktan erişim, iş yerindeyken ev bilgisayarınıza bağlanmanız gerektiğinde, bilgisayarınıza başka bir konumdan erişmeniz gerektiğinde kullanışlı bir özelliktir. Bir uzak bağlantı aynı zamanda kendi bilgisayarlarına bağlanarak başkalarına yardımcı ya da teknoloji ihtiyaç ve izin vermek istediğiniz zaman destek personeli bilgisayarınıza bağlamak için destek durumlarda kullanışlıdır.

Windows 10’da Uzak Masaüstü’nü Devre Dışı Bırakma

Windows Uzak Masaüstü özelliğine ihtiyacınız olmadığında, bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarından korumak için kapatın.

  • Cortana arama kutusuna “uzak ayarları” yazın ve bilgisayarınıza uzaktan erişime izin ver’i seçin . Bu eylem beklenmeyen görünüyor, ancak Uzak Sistem Özellikleri için Denetim Masası iletişim kutusunu açar.
  • Bu Bilgisayarla Uzaktan Bağlantılara izin vermeyin.

Windows 8.1 ve 8’de Uzak Masaüstü’nü devre dışı bırak

Windows 8.1’de Uzak Masaüstü bölümü Uzak sekmesinden kaldırıldı. Bu işlevselliği yeniden kazanmak için, Uzak Masaüstü uygulamasını Windows Mağazası’ndan indirip Windows 8.1 bilgisayarınıza yükleyin. Yüklendikten ve ayarlandıktan sonra, devre dışı bırakmak için:

  • Windows + X tuşlarına basın ve listeden Sistem’i seçin .
  • Sol kenar çubuğunda Gelişmiş Sistem Ayarları’nı tıklayın .
  • Uzak sekmesini seçin ve Bu Bilgisayara Uzaktan Bağlantılara İzin Verme seçeneğini işaretleyin.

Windows 8 ve Windows 7’de Uzak Masaüstü’nü Devre Dışı Bırakma

Windows 8 ve Windows 7’de Uzak Masaüstü’nü devre dışı bırakmak için:

  • Click Başlat  düğmesini ve ardından  Denetim Masası’nı .
  • Sistem ve Güvenlik
  • Sağ panelde Sistem’i seçin.
  • Uzak sekmesi  için Sistem Özellikleri iletişim kutusunu   açmak için sol bölmeden  Uzak Ayarlar’ı seçin .
  • Bu Bilgisayarla Bağlantıları izin vermeyin ve ardından Tamam .

Uzak Masaüstü’nü Çalıştırma Riskleri

Windows Uzak Masaüstü yararlı olsa da,  bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılım yüklemek veya kişisel bilgilerinizi çalmak için sisteminizin kontrolünü ele geçirmek için bunu kullanabilirler. İhtiyacınız olmadığı sürece özelliği kapalı tutmak iyi bir fikirdir. Kolayca devre dışı bırakabilirsiniz – ve ihtiyacınız olmadıkça yapmalısınız. Bu durumda, güçlü şifreler oluşturun, mümkün olduğunda yazılımı güncelleyin, giriş yapabilecek kullanıcıları sınırlayın ve güvenlik duvarları kullanın.

Not: Başka bir Windows yardımcı programı, Windows Uzaktan Yardım, Uzak Masaüstü ile benzer şekilde çalışır, ancak özellikle uzak teknik desteğe yöneliktir ve farklı gereksinimlerle farklı şekilde yapılandırılmıştır. Bunu Uzak Masaüstü ile aynı Sistem Özellikleri iletişim kutusunu kullanarak da kapatmak isteyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın