iPhone 5SE Ekranımı Nasıl Korurum

Bilindiği gibi apple şirketi iphone6 ile 4inç ekranlı telefon üretimini bırakmıştı. Önce 4.7 inç ardından 5.5 inç ekranlı telefon üreten apple uzun süredir yeniden 4 inç ekranlı bir telefon üzerinde çalışmalar yapıyor.  iPhone5se. uzun zamandır hem sistem performans hem fiyat performans ürünü olduğu için piyasadaki yerini koruyor.

EKRAN BOYUTU

Ekran boyutunu bahsettiğimiz gibi birkaç seridir büyüten ıphoneiphone 5se ile özlenen küçük ekran modunu tekrar piyasaya sürüyor.Iphone ‘un 5,5s,6,6s,7 modellerinin büyük ekranına alışamayanlar için daha uygun ve sevindirici gibi duruyor.

Iphone kullanıcılarının en çok tedirgin olduğu noktalardan birisi ekran camının kırılması , çizilmesi olsa gerek.tabiki haklılar , bildiğimiz gibiıphone marka telefonların ekranı bilhassa daha hassas ve kırılma gibi sıkıntılarda da maliyetli oluyor.

  • Telefonu cebinizden çıkartırken düşürdünüz ekranı mı kırıldı ?
  • Çocuğunuz oyun oynarken düşürdü ekranı mı kırıldı ?
  • Arkadaşınız telefonu inceleyim derken telefonu düşürdü ekranı mı kırıldı ?

Gördüğünüz gibi pek çok şekilde hassas olan ıphone 5se ekranının kırılabilme ihtimali bulunuyor. Hemen karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Bu sıkıntıları yaşamamak adına bir çok tedbir ve yöntem mevcut.

1- Telefonu evde güvenli bir yere bırakın ve hiç dokunmayın.

Şaka şaka 🙂 Telefonu tabiki boşuna almadık , keyfini çıkararak kullanacağız.

2- Telefon kılıfı takmak.

Telefonun dışını koruyan telelfonkılıfınında ekrana faydası vardır. Bu yüzden takmakta fayda var.

3- Kırılmaz cam.

Adından da anlaşılacağı gibi kırılmaz. Reklamını hepimiz görmüşüzdür. Kırılmaz camı ekrana takıp çekiç ile birkaç deneme vuruşu gerçekleştiriyorlar,sonuç: ekran sapasağlam.

4- Ekran koruyucu (jelatin)

Geldik en çok kullanılan yönteme . Alınan çok sert hasarlara , darbelere karşı ekranın kırılmasını önleyemez belki, ama onun dışındaki diğer hasarları soğurur ve ıphone 5se ekranımızı korur. En önemlisi de cebinizdeki madeni para , anahtar gibi malzemeler ekranı çizemez ekran koruyucu sayesinde.En ufak çizik ve lekelere karşı bu yöntem ekranı korur.

NEREDEN , NASIL ?

Iphone 5se için saydığım ürünleri nereden nasıl alabileceğinizi düşünüyorsunuz sanırım. Biraz yardımcı olayım sizlere. İnternette yıllardır hizmet veren güvenli online alışveriş sitelerinde ürünleri bulabilirsiniz. Apple bayiler, Iphone bayiler ve teknoloji mağazalarında da ürünlere ulaşabilirsiniz. Sonuçta kimse artan teknoloji tutkunluğuna tepkisiz kalmıyor. Dolayısıyla söylediğimiz gibi bir çok yerden Iphone 5se ekran koruyucu malzemelerine ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın