İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Instagram'da Nasıl Para Kazanılır?

Instagram'da takipçilerinize ürün satarak para kazanabilirsiniz. Kendi dijital ürünlerinizi satabilir veya başkalarının ürünlerini tanıtabilirsiniz. Ayrıca sponsorlu gönderiler, dönen reklamlar ve bağlı kuruluş ürünleri de satabilirsiniz. Bu yöntemlerin başlatılması nispeten kolaydır ve sabit bir gelir elde etmenin harika bir yoludur.


Sponsorlu gönderiler

Kendi markanızı veya işletmenizi tanıtarak para kazanmak için Instagram'da sponsorlu gönderileri kullanabilirsiniz. Örneğin, Justin Bieber, ürününü tanıtmak için Instagram hesabını kullanıyor. Bu gönderiler sponsorlu gönderilere benzer, ancak bir ünlünün malları yerine ürününüzün veya işletmenizin bir resmidir.

Bir markaya sponsorlu gönderiler hakkında yaklaştığınızda, nişiniz ve onlar için faydalarınız konusunda net olmalısınız. Profilinize takipçi sayınızı, etkileşim oranınızı ve diğer bilgileri eklemek iyi bir fikirdir. Profilinizin potansiyel markalar için çekici olduğundan emin olun, çünkü bu, sponsorlu gönderiler alma şansınızı artıracaktır.

Sponsorlu gönderilerinizden en iyi şekilde yararlanmak için onları alakalı tutun. İlgi çekici ve yüksek düzeyde etkileşime sahip fotoğraflar seçin. Renk açısından zengin ve yüksek düzeyde yoğunluğa sahip fotoğrafların etkileşimi artırma ve daha iyi sonuçlar alma olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, çok "satılmış" veya "tanıtılan" olmak yerine duygu üreten içeriği seçin.

Sponsorlu gönderilerde başarının anahtarı, takipçilerinizle etkileşim kurmak ve nişinizle alakalı hashtag'ler oluşturmak için Instagram Hashtag Generator gibi bir araç kullanmaktır. Bu araç, gönderileriniz için alakalı hashtag'ler oluşturmak için yapay zeka kullanır. Sponsorlu gönderiler, markalar ve Instagram etkileyicileri arasındaki en yaygın işbirliği biçimlerinden biridir. Marka, sponsorlu gönderileri zorlamak için etkileyiciye ödeme yapacak.

İdeal sponsorlu gönderi, bir Instagrammer'ın bir ürünü nasıl kullandığına ve günlük yaşamlarına nasıl uyduğuna dair bir örnek olacaktır. 100.000'den fazla takipçisi olan Influencer'lar, sponsorlu fotoğraf başına 700 $'a kadar emir verebilir.

Kendi dijital ürünlerinizi satmak

Instagram'da kendi dijital ürünlerinizi satmak istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Kendi içeriğinizi oluşturmanın yanı sıra diğer içerik oluşturucularla da işbirliği yapabilirsiniz. Bu, bir ağ oluşturmanıza, ipuçlarını paylaşmanıza ve hatta ürünlerinizi çapraz tanıtmanıza yardımcı olabilir. Hangilerinin en iyi dönüşüm sağladığını görmek için ücretli reklamcılık ve farklı fikirlerle de denemeler yapmalısınız. O halde, başlayın!

Popüler olduğu kanıtlanmış bir dijital ürün fikriniz varsa, onu satmaya başlamanın zamanı geldi. Bu ürünleri satmanın birkaç yolu vardır, ancak en kolaylarından biri onları bir e-ticaret platformunda barındırmaktır. Shopify en popüler seçeneklerden biridir ve kullanmak için teknik beceri veya büyük bir bütçe gerektirmez. Ürünlerinizi oluşturmanıza yardımcı olacak 100'den fazla şablon ve 4.000'den fazla ücretsiz uygulama ile birlikte gelir.

Dijital ürünler, Instagram kullanıcıları için büyük bir gelir akışı haline geliyor. Araştırmalar, Instagram kullanıcılarının yaklaşık %70'inin platformu yeni ürünler keşfetmek için kullandığını gösteriyor. Bu, hesabınızı ürün satmak için kullanabileceğiniz ve sadık kitlenizin ödeme yapan müşterilere dönüşeceği anlamına gelir. Ancak Instagram'da dijital indirmeler satmaya başlamadan önce, onları nasıl tanıtacağınızı öğrenmeniz gerekir.

Dijital ürünler ücretsiz olabilir veya bir fiyata satılabilir. Ancak, nişinizi ve dijital ürün türlerinizi dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Ayrıca, ürünlerinizi korsanlıktan nasıl koruyacağınızı da düşünmelisiniz. Birisi için bir sorunu çözen bir şey yarattıysanız, muhtemelen sizden satın almak isteyeceklerdir.


Dönen reklamlar

Instagram uygulaması, işletmenizin reklamını yapmak için kullanabileceğiniz yeni bir özelliğe sahiptir. Bir atlıkarıncada bir grup ilgili gönderiyi görüntülemenizi sağlar. Bu, işletmenizi tanıtmanın ve sosyal medyada görünürlük kazanmanın harika bir yoludur. Reklamı, hedef kitlenizi karşılayacak şekilde özelleştirmek de mümkündür.

Dönen reklamlar, bir reklama fotoğraf ve video eklemenize olanak tanır. En fazla 10 resim veya video içerebilirler. Kullanıcı, reklamın neyle ilgili olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu resimleri veya videoları kaydırabilir. Örneğin, bir fitness gurusu kısa egzersiz videoları gösterebilir, bir makyaj şirketi ürünlerinin slayt gösterisini gösterebilir ve bir emlak şirketi sanal bir mülk turu gösterebilir. Ayrıca dönen reklamlar, kullanıcıları ilgilendikleri ürün veya hizmete yönlendirebilecek kullanışlı bir harekete geçirici mesaj düğmesi içerir.

Dönen reklamlar her tür işletme için faydalı olabilir. Ancak, belirli sektörler bu görsel reklam biçiminden daha fazla yararlanacaktır. Giyim, perakende, fitness ve güzellik markaları bu tür reklamlarla başarılı olma eğilimindedir. Dönen bir reklam oluşturmak için önce Facebook'un Reklam Yöneticisine gitmeniz gerekir. Ardından, kampanyanızın hedefini seçin.

Carousel gönderilerinin oluşturulması, videolardan daha kolaydır. İlk adım, ilk atlıkarıncanız için bir fotoğraf seçmektir. Mükemmel boyutta yapmak için yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz. Fotoğrafları seçerken, aynı en-boy oranına sahip olduklarından emin olun.

Bir sonraki adım, doğru reklam biçimini seçmektir. Instagram'ın birçok farklı reklam biçimi vardır. Fotoğraf veya video reklamlar, metin reklamlar ve videolar arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bir atlıkarınca ve tekli görüntüler arasında seçim yapabilirsiniz. En iyi sonuçları aldığınızdan emin olmak için bütçenizi belirleyebilir ve otomatik bütçe optimizasyonunu kullanabilirsiniz.

Yorum Gönder