İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Kedi Beslemek

Kediler etobur hayvanlardır, yani hayatta kalmak için ete ihtiyacı vardır. Kediler hem yaş hem de kuru mama yiyebilir, ancak ıslak mamaya göre daha fazla kuru mama yemeleri gerekir. Kedinizi yaş mama ile besliyorsanız, ona günde bir kutu ıslak mama vermelisiniz. Kedinizi kuru mama ile beslemek daha kolaydır çünkü onu çok fazla ya da çok az beslemekten korkmanıza gerek yoktur.

Kedi beslemek sanıldığı kadar kolay değildir. Kedilerin insanlardan farklı beslenme ihtiyaçları vardır ve onların beslenme gereksinimlerini karşılamanın en iyi yolunu belirlemek zor olabilir.

Kedinize gün boyunca yeterince su vermeniz önemlidir, ancak onların da yiyeceğe ihtiyacı olduğunu unutmayın! Pek çok farklı yemek türü ve onu sunmanın yolları vardır. Bazı kediler ıslak mamayı tercih ederken, bazıları kuru mamayı daha çok sevebilir. Kedinizin ne tür mamayı tercih ettiğini ve onları neyin sağlıklı tutacağını bulmak önemlidir!

Kedi beslemek kedi sahipleri için en önemli görevlerden biridir. Kediler etoburdur, yani et yemeleri gerekir. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız bir kediyi beslemek zor olabilir. Bu makale, kedinizi nasıl düzgün bir şekilde besleyeceğiniz konusunda farklı ipuçları sağlayacaktır.

1) Kedileri günde üç kez besleyin.

2) Daima kaliteli yiyecek ve tatlı su kullanın.

3) Yiyeceğin en az %30 protein ve %10 yağ içeriğine sahip olduğundan emin olun.

4) Kediler için üretilmediği ve ishal veya kabızlık gibi sindirim sorunlarına neden olabileceğinden, kedinizi süt ürünleri ile beslemekten kaçının.

5) Kedinizi asla kemiklerle beslemeyin, çünkü bu boğulma veya bağırsak tıkanıklıklarına yol açabilir.

Bu, kedinizi nasıl besleyeceğinize dair bir rehberdir.

Kedinize her zaman taze ve temiz su sağlamalısınız. Kedilerin hayatta kalmak için suya ihtiyacı vardır, bu yüzden onlara bol miktarda su vermeniz önemlidir. Birçok farklı evcil hayvan çeşmesini çevrimiçi olarak, evcil hayvan dükkanlarında ve bazı marketlerde bulabilirsiniz. Kedinizin yeterli suya sahip olduğundan emin olmanın en iyi yolu, suyu her gün değiştirmek ve içmesi için büyük bir kap veya kapta tatlı su sağlamaktır.

Ayrıca kedinizi doğru mama ile beslediğinizden emin olmalısınız. Diyetlerinde yeterince protein ve diğer besin maddelerini almaları önemlidir, çünkü sağlıklı kalmak için bunlara ihtiyaç duyarlar ve diğer herhangi bir hayvanın uzun bir yaşam sürmek için onlara ihtiyacı olacağı gibi. Daha fazla bilgi bulabilirsiniz

Yorum Gönder