İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İnceleme

Trials Blood Dragon

Ubisoft firmasının piyasaya sürdüğü oldukça eğlenceli bir oyun olan Trials, Far Cry 3 oyunundan sonra piyasaya çıkan ve oyun severler tarafından oldukça olumlu yorumlara maruz kalan Blood Dragonun oyunu ile birleşiyor.

E3 2016 da karşımıza çıkan ve duyurulan Trials Blood Dragon, kendine has oyun tarzı ile oldukça ilgi çekici bir oyun.

Öncelikle oyunu genel olarak bir incelediğimiz de oyunun ana hatlarının Trials oyunu üzerine oluşturulduğunu açık ve net bir biçimde görebiliriz. Fakat oyunun atmosferi, silahlar ve dronelar gibi bazı oyun mekanikleri de blood Dragon üzerine şekilleniyor. Kısacası ortaya karışık bir oyun bizleri bekliyor diyebiliriz.

Oyun Farklı Bir İşleyişe Sahip

Oyunun farklı bir işleyişe sahip olduğunu hemen anlayabilmemiz mümkün. Çünkü daha önceki oyunlarda olmayan bir hikâye tarzı karşımıza çıkıyor. Fakat oyunun bu kısmının oldukça silik kaldığını söylemek de fayda var. Ne kadar güzel ve farklı işlenen bir hikâyeye sahip olsa da ve oyunun görevleri de bu hikâye ile paralel bir şekilde ilerlese de oyuna göre oldukça silik kalmış durumda.

Oyuna ilk başladığımız da klasik motosiklet ilerleyişi ile oyuna bir adım atıyoruz. Birkaç bölüm sonra ise normal bilindik platform oyunlarına ve mini oyun görünümünden oyunu oynamaya devam ediyorsunuz.

Trials serisini oynayan arkadaşlar için bu oyun biraz daha basit kalacaktır. Diğer serilerde motosiklet mekanikleri ve kontrolü oldukça zordu ve ufak hamleler bile sizi bölüm sonundan edebilirdi. Fakat Trials Blood Dragon diğer serilere göre oldukça basit dinamiklere sahip.

Oyunda Multi Player Maalesef Yok

Oyunda çoklu kişi oyun modu maalesef yok. Fakat bir çevrim içi skor tablosu bulunmakta ve kimin hangi bölümde kaç skor yaptığını buradan görüp takip edebiliyoruz. Bu tablo sayesinde kendinizi geliştirip sürekli üst sıralara çıkmak için savaşabilirsiniz.

Oyunun genel olarak müzikleri ve atmosfer düzeni Blood Dragon oyunundan esinlenildiği için oldukça kaliteli bir yapımın ortaya çıktığını söyleyebilmemiz mümkün. Ara sıra FPS nin ve framelerinin düştüğüne şahit olsa da genel olarak görsel zevki oldukça artırmış diyebiliriz.

Oyunun Eksi Ve Artıları

Trials Blood Dragon oyununun artı ve eksilerini genel olarak analiz ettiğimizde ise müzik yapısının oldukça kaliteli ve atmosferiyle grafiklerinin oldukça başarılı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Ayrıca eski Trials oyunlarında olmayan motor üzerinde silah kullanma eklentisi ise oldukça iyi olmuş ve oyuna farklı bir hava katmış diyebiliriz. Yani artık daha aksiyonlu dakikalar sizleri bekliyor.

Fakat oyunun fiziksel anlamda biraz dengesiz olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ilk birkaç bölümden sonra oyunun mini bir platform oyununa dönüşmesi de oyun zevkimizi oldukça azaltan etmenlerden biri.

Oyunun hikâyesi ne kadar güzel olsa da düzgün bir şekilde oyun içine yedirilmediğinden dolayı hemen sıkılıp bu hikayeyi geçebiliyorsunuz. Bu sebeple oyunun hikaye bölümünün pek de iyi olmadığını söyleyebiliriz.

Yorum Gönder