İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Mail Gönderdikten Sonra Geri Almak Mümkün

Özellikle iş yaşamının vazgeçilmezi olan mail ile iletişim hem çok faydalı hem de sürekli ulaşılabilirlik durumu nedeniyle zamansız mesai yaptırma aracı olarak kullanılmaktadır. Yanlış kişiye ya da yanlış biçimde mail gönderdiğinizi fark ettikten hemen sonra ilgili maili iptal edebilir yani geri alabilirsiniz.

Outlook gönderilen maili geri alma ile gmail gönderilen maili geri alma aşamaları küçük farklılık gösterse de ana fikir aynı sistemle çalışmaktadır. Gmail gönderilen maili iptal etme ile geri alma aynı şekilde yapılmaktadır.

Geri Çekilen Mail Alıcı Tarafında Nasıl Görünür?

Gönderdiğiniz maili geri alma işlemini gerçekleştirirken geri al ve düzelt ya da sadece geri al seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Geri al ve düzelt işleminde mail ekranı yeniden düzeltmeye açılacaktır.

Sadece geri al işleminde ise düzeltme ekranı açılmayacak ve mail iptal edilecektir. Karşı taraf maili tıkladığında mail geri çekilmiştir ya da iptal edilmiştir uyarısınız alacaktır ve maili açamayacaktır.

Mail Geri Alma Aşamaları

Gönderdiğim maili nasıl geri alabilirim ya da hotmail gönderilen maili geri alma sorusunun cevabı için öncelikle gönderilen mailler klasörünü açmanız gerekecektir. Mail üzerindeyken Mouse sağ tıklaması ile seçenekler açılacaktır.

Açılan seçeneklerde geri al ve iptal et ya da geri al ve düzelt seçeneklerinden yapmak istediğinizi seçin ve yönergeleri takip edin. Kısa sürede yanlış gönderdiğiniz maili geri çekip iptal edebilirsiniz.

 

Yorum Gönder