İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Kripto Para Birimlerinden Kazanç Sağlama


Günümüzde kripto paralar neredeyse doların, gram altının yerini almak üzere. Son yıllarda hızlı artış – çıkışları ile kullanıcılara bir anda çok kazandıran ve çok kaybettiren kripto para birimleri tüm risklerine rağmen kullanıcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Eskiden altına ve dolara yapılan yatırımlardan sonra kripto paraya yapılan yaptırımlardan hiç azımsanacak ölçüde değildir. Dünyada ve Türkiye’de yer alan kripto para borsalarının alış – satış hacimlerine bakıldığında piyasada bulunan paranın büyüklüğü dudak uçuklatan cinsten. Kripto para birimlerinden gerçekleşen her anlık yükseliş sonrası vatandaşlar tarafından bu kriptolarda hep artıyor iyi kazandırıyor gibi bir değerlendirme yapılmaktadır. Aslında bu değerlendirme oldukça yanlıştır.


Öncelikle kripto para borsalarında işlem yapmak istiyorsanız oraya yatırdığınız paraya kesinlikle yakın tarihte ihtiyacınızın olmayacak olması gerekir. Çünkü ani bir düşüş de almış olduğunuz fiyatın yarısından altına satmak zorunda kalabilirsiniz. Hatta ve hatta yüzde elliyi geçen anlık hızlı düşüşlerden panik olarak elinizdeki kripto paraları zararına satışa çıkabilirsiniz. O yüzdendir ki kripto para işinden para kazanmak herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Öncelikle sabır, dünya piyasalarını takip etme, grafik okuma ve yatırılan paraya ihtiyaç duymama kazanmak için gerekli olan şartlardandır. Ayrıca kripto para işleminde paranın tamamının tek seferde bir paraya yatırılması da oldukça bir işlemdir. Kripto para alımı yapılırken alım seviyesi iyi takip edilmeli ve düşüş ihtimallerine karşı parça parça alımlar yapılmalıdır. Aksi takdirde büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Satış yaparken de yeterince kar ettiğinizi düşünüyorsanız doğrudan elinizden çıkarma işlemi yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsettiğimiz bilgiler yatırım tavsiyesi değil sadece genel olarak bilgilendirme amaçlıdır. Uyulması ya da uyulmaması okuyucunun kendi takdirinde olup, tüm sorumluluklar kullanıcıyı bağlar.

Yorum Gönder