İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

İnstagram Yorum Filtreleme Özelliği Kullanımı


Tüm dünyada ünlü olan ve gittikçe popülerliği artan sosyal medya ağı İnstagram yorumları sınırlandırma özelliğine de sahiptir. Paylaşılan resimler, videoların altına da takip eden kullanıcılar, profiller açıksa da konum kullanıyorsa başka kişiler de yorum yapma yetkisine sahip olabiliyor. Sizi takip eden kullanıcıların yanı sıra profiller de açıksa hashtagler de eklenmişse yorum bırakılabilir. İnstagram yorum sınırı nasıl yapılır diyenler için filtreleme diyebiliriz. Yorum yapan kullanıcılar da istenilmeyen yorumlar da bulunabiliyor. İstenmeyen kelimeler ve yorumlar ile karşı karşıya gelmemek için ise yorumları sınırlandırmak etkili olmaktadır. İstenmeyen yorumları ise otomatik olarak filtrelemeler ile engellemek mümkündür. İnstagram yorum engelleme veya otomatik filtreleme yapmak ise oldukça kolay olmaktadır.

İnstagram Yorum Filtreleme Nasıl Olur?

İstenmeyen yorumları İnstagram uygulamasından da kaldırmak, istenmeyen kelim filtreleri eklemek mümkündür. İstenmeyen kelimeleri, ifadeleri hatta cümleleri de engellemek isterseniz İnstagram yorum filtreleme özelliğinden de yararlanabilirsiniz. İnstagram yorum kapatma özelliği de uygulamada mevcuttur. Engelleme yaparak da kullanıcıları kelimelerde kullandığı yorumlarını da engellemek gerekir. Yorumları filtrelemek için ise istenmeyen kelimeleri de aralarında virgül koyarak engellemek mümkündür. Bunun dışında ise tüm gönderilerin hepsini yorumlara kapalı hale getirmek de mümkündür. Bu şekilde paylaşımlar ve gönderilerde de istenilmeyen kelimelerde yorum yapılmasını engellemek de mümkün olur.

Gönderileri Yoruma Kapatma

Paylaşma butonundan önce de gönderileri tamamen yoruma kapatmak da mümkündür. Bu işlemler de gönderileri göndereceğiniz zamanlar son paylaşma butonu öncesinden yoruma kapatmak butonu aktif hale gelecektir. Gönderiyi yoruma kapat özelliği de gönderileri kapatmayı yorumları saklamayı sağlar. İnstagram yorumları sınırlandırma özelliği de bu şekilde rahatlıkla yapılabilir. İnstagram yorum sıralaması da yapılması ve doğru sırayla sunulması mevcuttur. İnstagram uygulamasında yorum engellemek, yorumları sınırlandırmak, kısıtlama işlemleri de nasıl yapılır bu konuyla ilgili bilgi verilebilir.


Çeşitli İşletim Sistemlerinde Yorum Sınırlama İşlemi

Kullanılan telefonlardan İOS işletim sistemli telefonlar, Android işletim sistemli olan telefonlarda da yorum engelleme işlemleri yapmak oldukça kolaydır. Ayarlar kısmından gizlilik ve yorumlar adımlarına giriş yaparak yorum sınırlandırılması da mümkündür. İnstagram yorumları İOS ve Android cihazlar üzerinden sınırlandırılarak herkesin yorum yapmaması sağlanır. Yorum kontrolleri kısmına girildiği zaman kontroller, şu kişilerin yorumlarına izin ver, şu kişilerin yorumlarını da engelle gibi butonlar aktif olur.

Yorumlarda Kelimeleri Filtreleyip Engelleme

Yorumlarda istenmeyen kelimeleri filtrelemek için iki adet seçenek bulunur. Rahatsız edici yorumları gizlemek, manuel filtrelemek iki seçenek arasındadır. Manuel filtreler sakıncalı kelimeleri engeller. Manuel filtre sayesinde de sakıncalı olan filtreleri engellemek mümkündür. İnstagram yorumlar sınırlandırıldı yazısı da yorumlar sınırlandırıldığı zaman mümkün olacaktır. Mobil cihazlar, masaüstü web siteler üzerinden de yorum engellemelerini gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Gelecek güncellemelerle de yeni engellemeler yapılabilir.

Yorum Gönder