İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

İnstagram Hesabınız Çalındı mı?

Dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan İnstagramın kullanıcı sayısı da günden güne artıyor. İnstagram hesaplarında meydana gelen sıkıntıların çözümleri de en çok merak edilenler arasında yer alıyor. İnstagram hesabının çalındığını düşünenler ise hesaplarının çalınması, hacklenmesi gibi durumları da düşünmektedir. İnstagram hesabım çalındığını nasıl anlarım diyenlere de oldukça zor olduğunu söylememiz gerekir. Resimler silinmez, kullanıcıların sayısı da aynı kalırsa bu durumun anlaşılması da oldukça zor olacaktır. İnstagram hesabının başkasının eline geçip geçmediği de en çok merak edilenler arasında yerini alır. İnstagram hesabının güvenliği nasıl sağlanır diyenler için oldukça kolay olduğundan bahsetmeliyiz.


İnstagram Hesabına Giriş Yapmak

İnstagram kullanıcıları hesaplarının çalındığını genellikle fotoğraflarının silinmesinden anlasa da bazen çalan hackerler fotoğrafları silmeyerek adeta şaşırtmaktadır. En belirgin yolu ise çalan kişilerin şifreleri değiştirmesidir. İnstagram hesabı çalındıysa da korsanlar İnstagram hesabını değiştirmiştir. Bu sebeple hesaba da giriş yapılamayacaktır. İnstagram hesabım başkasının eline geçti diyenler ise önlemlerini mutlaka almalıdır. Giriş yapılamayan hesaplarda da bu kullanıcılar değişiklik yapabilir.


Hesapların Çalındığı Nasıl Anlaşılır?

Kullanıcılar onlara ait olan videolar, fotoğrafları da silebilir. Kullanıcılara ait olan İnstagram hesaplarından da başkalarına direct mesaj atılması bile mümkündür. İnstagram hesabı çalma ise sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Zira kullanıcılar hesabın çalındığını anlayamayacak konuştukları kişinin arkadaşları olduğunu zannedecektir. İnstagram hesabını kontrol etmek ve normalin dışında değişiklikler olduğunda bunu gözden kaçırmamak da oldukça etkili olacaktır. Ayarlar kısmından beğendiklerim kısmı incelenerek istemeden beğenilen video olup olmadığı da kontrol edilebilir.


Ne Tür Önlemler Alınabilir?

Zombi hesaplar oluşmuşsa yapılması gereken zombi hesapları ortadan kaldırmaktır. İnstagram kullanıcı şifresi hemen değiştirilerek işe başlanmalıdır. Ayarlar uygulamalar kısmından uygulamalardan izin verilenler kaldırılmalıdır. Direkt mesajdan gelen mesajlar ve linkler kesinlikle açılmamalıdır. Yakın arkadaşlardan ya da bilinmeyen başka kullanıcılardan gelse bile bu tür linkler de İnstagram hesabının çalınmasına neden olabilir. Bu linkler başka sitelere yönlendiren şifre girmenizi sağlayan ardından hesabınızı ele geçiren sitelerdir.


İnstagramda Hesap Gizliliği ve Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İşletme hesabı ve bireysel kullanıcı hesabı var ise aktif olarak da kullanılıyorsa hesapları güvende tutmak için yapılması gereken işlemler vardır. İnstagram üçüncü parti uygulamalarına izin vermemekte olup bu sebeple de İnstagram uygulaması dışında yazılımlara izin verilmemelidir. Kullanıcı ismi, şifre girerek takipçi artırmak, otomatik beğeni satın almak, videoların izlenme sayılarını artırmak gibi uygulamalar ise kullanılmamalıdır. İnstagram hesabıma benden başkasının girdiğini nasıl anlarım sorusu da en çok merak edilenler arasında yer alır. İnstagram hesaplarında mutlaka mail hesapları telefon doğrulaması da yapılmalıdır. İnstagram hesabında telefon ve mail hesabı doğrulaması yapmak çalınma durumunda bile kurtarıcı olacaktır. Direkt mesaj kutusundan gelen linkler açılmamalıdır.

Yorum Gönder