İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

İnstagram Görüntülü Arama Nasıl Kaydedilir?

İnstagram uygulaması pek çok yeniliği de hesaplara ekleyip kitleyi de daha çok geliştirmektedir. Mesajlaşma popüler hale gelince sesli mesaj gönderme, görüntülü arama, GIF ekleme gibi pek çok özellik de eklenmiştir. Son dönemlerde yeni özellikleri ile popüler hale gelen İnstagram özelliklerinden biri de video arama özelliğidir. Takip edilen kullanıcılar görüntülü arama yaparak da iletişim kurabilir, görüntülü aramalar yapabilir. Görüntülü sohbetleri kaydetmek için entegre edilmiş olan bir sistem ve özellik ne yazık ki yoktur. Üçüncü parti olan yazılımlar da kullanılarak telefon galerisine kayıt etmek ve görüntülü aramaları indirmek de mantıklı olacaktır. İnstagram görüntülü arama yapamıyorum diyenlerin sayısı ise program kullanmayanlar için oldukça fazladır. Telefon da İOS işletim sistemi kullanılıyorsa ve iphone telefon kullanılıyor ise ekranı kayıt etmeye de yarayan özelliklerin olduğunu bilmek gerekir. Bu özellikler ile telefonda yapılan görüntülü aramaları kayıt etmek de mümkün olacaktır.

Ekran Kaydetme Özelliği

Ekran görüntülerini kaydetme özelliği de aktif edilerek iphone telefonlarda ki akışı da kayıt etmek gerekir. Bu şekilde instagram da yapılan görüntülü konuşmaların kayıt edilmesi, galeriye eklenmesi de mümkün olacaktır. Kullanılan telefon Android işletim sistemine sahipse de Google Play üzerinden de indirilecek uygulama işe yaramaktadır. İnstagram görüntülü arama kaydetme imkanı da vardır.

İnstagram’da Son Yenilikler

Son derece başarılı olan uygulama ise ekran görüntülerinin hepsini yakalamakta, kayıt altına almaktadır. Bu şekilde Android işletim sistemi olan telefonlarda da İnstagram ve Whatsapp gibi uygulamaların canlı aramalarında da video aramaları kayıt edilebilir. İki taraf görüşürken bir taraf herhangi bir izin almadan sohbetlerde de videoları kayıt edebilir ve görüntülerini çekebilir. Android telefonlardan bu işlemleri yapmak için uygulama indirmek gerekebilir.

Karşı Tarafın Haberi Olmadan Konuşma Kaydedilebilir Mi?

İnstagram direct message kısmından yapılacak görüntülü aramaları kayıt etmek de mantıklı olacaktır. İphone telefonlarda ise ekran kayıt edilip kayıt altına alınması mümkündür. İnstagram görüntülü arama ayarları ise yapılarak istenen kişi kadar sohbete eklenebilir. En çok 4 kişi ekleneceğini belirtmemiz gerekir. Karşı tarafın haberi olmadan görüntüleri kaydetmek mümkün olacağı için dikkat edilmesi de gerekir. Tanınmayan kişilerle konuşmamak, sohbet etmemek gerekmektedir.

İphone Telefonlarda Görüntülü Aramaları Kaydetme

İOS işletim sistemine ait olan telefonlarda görüntülü aramaları kayıt altına almak için ekran kaydı denetimleri yapılan merkeze eklenip o kısımdan da ayarları başlatmak mümkün olacaktır. Görüntülü görüşmelere başlamadan önce de ekran kayıtlarını başlatma işlemleri sağlanabilir. İnstagram görüntülü konuşma kaydetme imkanı da İnstagram da ayarlar kısmında bulunmaktadır. İnstagram uygulamasında yapılan tüm görüşmeler kaydedilebilir. İnstagram görüşmeleri kaydedilmesi içinse Android cihazlarda ayrı program olması gerektiğinden bahsetmeliyiz. Bu sebeple dikkat edilmesi gerekmekte olup yasal olmayan uygulamaların da kullanılmaması gerekir.

Yorum Gönder