İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İnceleme

Gemini: Heroes Reborn

Oyunun Hikâyesi

Meraklılarının ilgiyle takip ettiği Heroes Reborn dizisinin sona ermesiyle birlikte hikâyesinin de bittiğini sanarak üzülenlere bir müjde niteliğinde olan bu video oyunun hikâyesi yıkık dökük bir alanda başlamakta. Bazı kırılma noktaları dışında dizinin genel hikâyesiyle çok uyuşmayan Gemini: Heroes Reborn oyununda Cassandra adında 20 yaşlarında bir karakteri yönetiyoruz. Oyun başladıktan kısa bir süre sonra gerçekleşen olaylar bizi güçlerini keşfetmek zorunda olan bir karakter haline getiriyor. Karakterin gelişimi sürecinin tam anlamıyla oyunun hikayesine yansıtılamamış olması başta hoşnutsuzluk uyandırsa da oyunun ilerleyen safhalarında karşımıza çıkan ipuçları ve yeni karakterlerin bizi nereye sürükleyeceğine dair içimizde uyanan merak bu hoşnutsuzluğumuzu unutmamızı sağlıyor. Süper güçler kullanan karakterimizin bir diğer önemli özelliği ise zamanda ve mekanda sıçramalar yapabilmesi. Oyunun bazı noktalarında geçmişe gidebiliyor geçmişteki olayları değiştirebiliyoruz. Ancak bunu oyunun izin verdiği noktalarda ve belli zamanlarda yapabiliyoruz. Örneğin molozlarla dolu bir koridorda ve kilitlenmiş kapılarda engelin öteki tarafına geçmek için bu özelliği kullanabiliyoruz. Engelin diğer tarafına geçmeden önce bir portal yardımıyla diğer tarafın eski dönemde ne halde olduğunu görerek ona göre davranmamızı sağlayan güzel bir yönü de var. Oyunun ilerleyen safhalarında bu durumu sıkça kullanma ihtiyaç duyuyoruz. Ayrıca karakterimizin zıplama ve tırmanma özellikleri de gayet gelişmiş.

Gemini: Heroes Reborn, platform ve özel güçler üzerine yoğunlaşmış bir oyun. Karakterimizin sahip olduğu özel güçleri ve zıplama, tırmanma özelliklerini birleştirerek platformları nasıl geçeceğinizi keşfediyorsunuz. Bu da oyuna eğlenceli bir bulmaca havası da katıyor. Platform ögeleri ise iyi kullanılırsa çatışmalarda bizlere yardımcı oluyor. Hatta zaman zaman düşmanlarımıza işkence yapma imkânı veriyor.

Grafik Özellikleri

Unreal Engine 4 grafik motoru kullanan Gemini: Heroes Reborn grafik açısından gayet güzel. Kaplamalar ve yansımalar gerçeği aratmaz nitelikte. Karakter özelliklerini kullandığımız zaman ki görsellerde gayet tatmin edici nitelikte. Güzel görselleriyle oyunun hikayesine kendimizi kaptırmamızı sağlayan bu oyunu bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için minimum GeForce 560 tipi ekran kartına ihtiyacınız var. Ancak bizim tavsiyemiz oyunu GeForce 670 veya daha yüksek seviyeli bir kartla oynamanız.


Gemini: Heroes Reborn

Sistem Gereksinimleri

Bu sürükleyici oyunu oynayabilmeniz için bilgisayarınız minimum özellikleri: işletim sistemi Win7 64 bit, işlemcisi İntel Core İ5 2500K, 6 GB RAM, Versiyon 10 DrectiX, GeForce 560 grafiğe ve 22 GB hafızaya ihtiyacınız var. Bizim bu oyunu yükleyecekler için daha kaliteli bir hizmet sağlamaları için önereceğimiz özellikler ise: Win8 64 bit işletim sistemi, İntel Core İ7 3770K işlemci, 8 GB RAM, Versiyon 10 DrectX, GeForce 670 ve üstü bir grafik ve 22 GB hafızadır.

Sonuç olarak Gemini: Heroes Reborn bizlere süper güçleri kullanmanın zevkini yaşatan ve eşsiz özellikleriyle bizi kendisine bağlayan oynamaya değer bir video oyundur.

Yorum Gönder