İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İnceleme

Uncharted 4 : Thief’s End İnceleme

Hatırlayanlar olacaktır Uncharted serisiyle 10 yıl önce karşılaşmıştık ve bizi Nathan Drake, Elena, Sullivan gibi efsane karakterlerle tanıştırmıştı.

Oyun 2.serisinde kalitesini arttırıp,3.oyunda ise kendi egemenliğini kurmuştu. Son seri gerçekten bir başyapıt. Bu serinin en büyük özelliklerinden bazıları hiç şüphesiz grafikleri. Konsol oyunlarının bilgisayar oyunlarına göre grafik kalitesi biraz daha düşük olmuştur. Bu seride konsol oyunlarında belki de daha önce görmediğiniz grafik kalitesini göreceksiniz.

Herkesin beklediği gibi oyuna başlar başlamaz aksiyonun içindeyiz. Ana karakterler Nathan ve ağabeyi Sam’in yetimhanedeki dönemleriyle tanışıyoruz. Daha yetimhanede yaşadıkları olaylardan bu iki küçük çocuğun neler yapabileceğini anlıyoruz.

Aradan uzun bir süre geçtikten sonra öldüğünü sandığımız ağabey Sam ansızın Nathan’ın karşısına çıkıyor. Sam kurtulmuş gibi gözüküyor olsa da olay öyle değil. Hasret giderdikten sonra esas olaylar bundan sonra başlıyor. Sam kardeşi Nathan’a başına gelenleri anlatıyor. Ağabeyini kurtarmak isteyen Nathan, Sam ve Sullivan ile beraber maceraya atılırlar.

Hazine,Gizem,Aksiyon

15 yıl önce aradıkları Korsan Kaptan Henry Avery’nin milyon dolarlık hazinesini tekrar aramak için yola koyuluyorlar. Hazinenin sahibi korsan olduğu için dünyanın dört bir yanını aramak zorunda kalıyorlar. Ama hazineyi arayan sadece onlar değil. Aksiyonu sağlayan en önemli unsurlardan biri ise bu macerada yanlış olmayışları.

Kaptan Avery’nin hazinesini saklamak için yaptıklarını görünce çok şaşıracaksınız. Ama bir düşünün sizin hazineniz olsa ne yapardınız?

Hazineye ilerlemek için karşınıza çıkan bulmacaları çözmek biraz zaman alıp can sıkabilir. Yılmadan devam.

Oynanış

Klasik Uncharted oynanışı karşımıza biraz daha geliştirilmiş bir şekilde çıkıyor. Haritalar ise diğer serilere göre çok daha büyük.Yapacağımız araştırmalar,gireceğimiz çatışmalar daha büyük bir alanda gerçekleşiyor.Gizlilik kısmı biraz daha geliştirilmesine rağmen silahları çatışmalara neredeyse dokunulmamış. Klasik Uncharted çatışmaları. Oyuna eklenen halat ile uçuruma düşecekken doğru zamanlamayla hayatta kalabiliriz.

Sonuç

Uncharted 4 : Thief’s End tüm yaşadıklarını geçmişte bırakmaya çalışan bir adamın kendisiyle,geçmişiyle ve yakınlarıyla hesaplaşmasını harika şekilde işlemiş,detayları,oynanışı ve muazzam grafikleriyle son yılların en iyi oyunlarından biri.

Saatler boyunca uğraşıp çözdüğünüz gizemler ve kahkahalarınız, oyunun sona ermesiyle içinizde bir boşluk bırakıyor. İlerleyen zamanlarda tekrar oynamak isteyeceğiniz harika bir oyun.

Yorum Gönder