İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Günümüzde bulunan akıllı telefonlar kullanıcılar için iletişimin dışında farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. Cep telefonları özellikleri arttıkça artık sadece arama yapmak için değil bunun yanında fotoğraf çekme, dosya arşivleme vb. gibi ihtiyaçlar içinde tercih edilmektedir.

Birçok kullanıcı gerek iş yeri gerek ailesi ile olan özel anlarını fotoğraflayarak cep telefonunda saklamakta ve zaman zaman bunlara bakarak bu değerli anları anmaktadır. Gerek sistemsel sorunlar nedeniyle gerek yanlışlıkla kullanıcı hatası sonucu cep telefonundan silinen fotoğraflar kullanıcılar için oldukça üzücü olabilmektedir. Tam bu noktada ise bu yazımızda cep telefonundan silinen fotoğrafları kurtarma konuları hakkında sizlere bazı ipuçları vereceğiz.

Cep Telefonundan Silinmiş Fotoğrafı Kurtarma

Cep telefonunuzdan silmiş olduğunuz bir fotoğrafı hiçbir uygulama ve program kullanmadan da kurtarmanız mümkündür. Günümüz cep telefonlarında bulunan “geri dönüşüm/çöp kutusu” özellikleri sayesinde silinen fotoğraflar bir süre burada saklanmaktadır. Eğer biraz şanslıysanız cep telefonunuzun çöp kutusuna bakarak fotoğrafın orada olup olmadığını kontrol edebilir ve geri getirme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Geri dönüşüm kutusunda bulamadığınız fotoğraflarınız içinse bir uygulama ya da programdan yardım almanız gerekmektedir. Bu uygulama ve programlar kullanmış olduğunuz cep telefonunun işletim sistemine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; android, ios, vb… Veri kurtarma programı olarak adlandırılan bu yazılımların ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonları da sizlerin cep telefonunda kaybedilen fotoğrafları geri getirmenizi sağlayacaktır.

Android telefonda silinen fotoğrafı geri getirmek için kullanabileceğiniz uygulama ve programlar aşağıda liste halinde belirtilmiştir.

  • DiskDigger
  • Data Recovery Suite
  • Wondershare Dr Fone Android
  • Undeleter
  • MiniTool Mobile Recovery
  • Dumpster
  • EaseUS MobiSaver

Iphone telefonlarda silinen fotoğrafları geri getirmek içinse “Son Silinmiş Fotoğraf Albümleri” sekmesinden kontrol işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Iphone yedeklemeniz mevcutsa CopyTrans Backup Extractor programı vasıtasıyla da silinen fotoğrafları kurtarabilirsiniz.

Yorum Gönder