İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Facebook Kalıcı Olarak Hesap Silme Linki

Günümüz dünyasında kullanılan iletişim araçlarının başında sosyal medya platformları gelmektedir. Geçen her yıl popülerliğini daha da arttıran sosyal medya platformları kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılmakta ve bu platformlarda kullanıcılar günlük aktivitelerini, fotoğraflarını vb. çeşitli paylaşımlarını yapmaktadır.

Her geçen gün yeni bir sosyal medya uygulamasının çıkması ve özellik olarak bazı sosyal medya uygulamalarının eskisi gibi kullanıcılar tarafından tercih edilmemesi sıklıkla görülen bir durumdur. Facebook platformu ile başlayan sosyal medya çılgınlığı, sonrasında yerini Twitter, Instagram gibi uygulamalara bıraktı. Kullanıcıların zamanla yeni mecraları tercih etmesi ve Facebook ’un popülerliğini yitirmesi ile artık birçok kişi bu platformda bulunan hesabını kullanmak istememekte ve kalıcı olarak silme işleminin nasıl yapılacağı hakkında araştırmalar yapmaktadır. Facebook hesabını silmek istenmesinin nedenleri sadece platform değişikliği nedeniyle değil; iş, özel hayatta kendini unutturma gibi sebeplere de dayanmaktadır.

 

Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Facebook hesabınızı silmeden önce bilmeniz gereken oldukça önemli hususlar bulunmaktadır. Eğer hesabınıza tanımlı ve tek yöneticisi siz olduğunuz sayfa ve gruplar var ise; hesabınızı silme işlemi yaptığınız da sayfa ve grupların silineceğini de bilmeniz gerekmektedir. Bunun için eğer sayfa ya da grubunuzun yayın hayatına devam etmesini istiyorsanız ikinci bir yönetici ekleyerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.
  • Kalıcı olarak Facebook hesabını silme işlemini yaptığınızda hesabınıza bir daha ulaşamayacağınızı ve silinen verilerinizi geri getiremeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir.
  • Facebook profiliniz silme işlemi sonrasında diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecektir. 2 haftalık bekleme süresi sonunda hesap silme işlemi tamamen bitecek ve bu süre geçtiği için hesabınızı bir daha geri getirmeniz mümkün olmayacaktır. Facebook profilinizle ilgili tüm verilerin Facebook sunucularından tamamen silinmesi ise biraz daha zaman alacaktır.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak adımları sırasıyla takip etmeniz gerekmektedir. Oldukça kısa süren bu işlemden önce facebook hesabınızda bulunan uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir. Hesapta herhangi bir hareketliliğin olmaması ve silme işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için https://www.facebook.com/settings?tab=applications URL adresinde uygulama ayarlarında bulunan tüm uygulamaları “X” işaretine basarak kaldırın. Sonrasında facebook hesap silme linki olan https://www.facebook.com/help/delete_account URL adresine tıklayın, “Hesabımı Sil” butonuna basın.

Sonrasında şifrenizle birlikte ekrandaki güvenlik kodunu doğru bir şekilde girin. “Tamam” butonuna bastıktan sonra 2 hafta boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir. 2 hafta sonunda facebook profiliniz kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

 

Facebook profilini kalıcı olarak silme linki için: Tıklayın

Yorum Gönder