İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İnceleme

Resident Evil 2: REMAKE İnceleme

Hemen hemen yazılı ve görsel bütün sanat dallarında bir şekilde işlenen zombi hikâyesi, hepimizin hayal gücünün bir parçası haline gelmiş durumda. Redfield isimli karakterlerin hikâyesine tanıklık ediyoruz.

İlk oyunun hikâyesinden 2 ay sonrasında geçen yapım, zombi salgınının yavaş yavaş küresel boyutlara ulaşmasını anlatıyor. Aklımıza hemen tanık olduğumuz karakterlerin yaşadıklarına benzer senaryolar gelse de, size kötü bir haberim var arkadaşlar; Muhtemelen bulunduğumuz bu büyük şehir karmaşasında çoğumuz zombi olurduk…

Raccoon City. Resident Evil dünyasının en önemli lokasyonlarından biri olan Raccoon City, her ne kadar sokaklarında fazla dolaşamasak da Resident Evil 2’nin de ana mekânını oluşturuyor. İlk oyundan da hatırlayacağımız Umbrella şirketinin adeta dolmalık biber gibi içini oyduğu şehir, bizi aksiyon ve korku dolu bir maceraya da davet ediyor. Resident Evil 2 Remake, tam 21 yıl önce çıkan RE2’nin yenilenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. İlk oyunun hikâyesinden 2 ay sonrasında geçen yapım, zombi salgınının yavaş yavaş küresel boyutlara ulaşmasını anlatıyor.

Claire’i abisi Chris Redfield’ı görmeye gelen genç bir kız olarak gördüğümüz oyunda, Leon S. Kennedy’i ise Raccoon City’de görevine başlamak üzere yola çıkmış bir çaylak olarak görüyoruz.

Resident Evil 2 bir remake oyunu fakat yapım ekibi oyunun içerisine çok güzel detaylar eklemeyi başarmış. Hem oyunun başlangıç sahneleri hem de ezbere bildiğimiz bazı sahneler yepyeni detaylar ile bezenmiş durumda. Oyunun hemen başında yaptığımız karakter seçimlerinde de bu benzerlik söz konusu. Yani orijinal oyunda olduğu gibi iki karakterden birisini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Hem oyunun başlangıç sahneleri hem de ezbere bildiğimiz bazı sahneler yepyeni detaylar ile bezenmiş durumda. Bu durum oyuna özlemli olarak bakarken aynı zamanda yeniliklere de kucak açmamızı sağlıyor. Üstelik bu yenilikler sadece olay örgüsünde değil, oynanışta da bizlerin karşısına çıkıyor.

Orijinal oyunda olduğu gibi iki karakterden birisini seçerek oyuna başlıyorsunuz Oyunun hemen başında yaptığımız karakter seçimlerinde de bu benzerlik söz konusu olmaktadır. Bu durum hem olayları farklı bir şekilde izlemenize ve yeni karakterler ile karşılaşmanıza olanak sağlıyor, hem de oynanış süresini arttırıyor.

Yorum Gönder