İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

10 yıl öncesinde hayatımıza giren akıllı telefonlar, şu an insanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Özelikle de telefonlarda her geçen gün yeni teknolojilerin kullanılması, kullanıcıların bu telefonlara olan ilgisinin artmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de akıllı telefon alacak olanların en çok dikkat ettiği noktalar hakkında sizlere bilgiler sunalım.

Telefonların RAM kapasiteleri

Telefonlarda bulunan özellikler arasında RAM kapasitelerinin kullanıcılar için son derece önemli olduğunu belirtelim. İşletim sistemi olarak İOS ve Android işletim sisteminin en çok kullanıldığı şu günlerde RAM kapasitesi dikkat edilen özellikler arasında yer alıyor. Masa üstü bilgisayarlarda ve diz üstü bilgisayarlarda henüz 8 GB RAM’ın bile oldukça yüksek olarak düşünülmesinden sonra Oppo firmasının geçtiğimiz günlerde açıkladığı 10 GB RAM kapasitesi telefon piyasalarının aslında ne kadar popüler olduğunu bizlere göstermektedir. Bu yüzden telefon alacağınız zaman dikkat edeceğiniz özellikler arasında RAM kapasitesinin oldukça dikkat çekici olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

İşlemci kapasitesi

Mobil işlemcilerin her geçen gün gelişmesi beraberinde birçok firmanın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Akıllı telefon piyasalarında yer alan işlemcilerin öncü firmaları arasında Apple, Huawei, Samsung ve ARM gibi şirketler ilk sırada gelmektedir. Firmaların birbirleriyle olan mücadeleleri aslında kullanıcıların işine gelmektedir. Çünkü firmalar arasında bulunan rekabet kullanıcıların daha sağlam işlemcili telefonlar almasına imkan vermektedir.

Ekran çözünürlükleri

Akıllı telefon alacakların bir diğer dikkat ettiği hususlar arasında da ekran çözünürlükleri gelmektedir. Firmaların OLED ekran, LCD ekran ve IPS ekran tarzında ürettiği ekranların kullanıcılar için son derece önemli olduğunu belirtelim. Özellikle OLED ekrana sahip olan telefonlarda meydana gelen ölü nokta yanmaları ve benzeri sorunlar kullanıcıların OLED ekrana olan bakış açısının değişmesine neden oldu. İşte bu yüzden de ekran çözünürlükleri kullanıcılar için son derece önemlidir.

Kamera çözünürlükleri

Kameraların da çözünürlük olarak giderek artması kullanıcılar tarafından oldukça dikkat çekilen detaylar arasında yer almaktadır. Firmalar arasında bulunan rekabet ortamında son zamanlarda birden çok kamera kullanılması, kullanıcılar tarafından oldukça dikkat edilen detaylar arasında yer almaktadır. 40 MP çözünürlüğüne kadar çıkan kameralarda da kullanıcılar tarafından dikkat çekilen detaylar arasında yer almaktadır.

Yorum Gönder