İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İnceleme

CALL OF DUTY: BLACK OPS 4 İnceleme

Dile kolay tam üzerinden tam 14 yıl geçmiş, ilk Call of Duty oyununun piyasaya sürüldüğü tarihten. Seri için geliştirilen sayısız oyun, her biri ile Activision’da yüzleri ciddi manada güldüren satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Özellikle yenilik tarafında bir türlü beklenen yenilikler ile oyuncuların karşısına çıkmayan Call of Duty, Call of Duty Ghost ve Infinite Warfare, serinin en kötü oyunları olarak kabul görmüş durumda.

Oyunda senaryo mod’u yok. Hiç yok.

Treyarch bu yıl aldığı karar ile Call of Duty’nin belki de en az öneme sahip (genel oyuncu kitlesi için) bölümünü komple oyundan çıkardı ve bütün konstantrasyonunu multiplayer mod’una verdi. İyi mi yaptı yoksa kötü mü?

Karakterlerin altı tanesi (Ruin, Prophet, Battery, Seraph, Nomad, Firebreak) Black Ops III’ten gelirken, dört tanesi ise (Recon, Ajax, Torque, Crash) tamamen sıfırdan tasarlanarak oyuna eklenmiş. Kasım ayında ünlü Nuketown haritası da eklenecek. Şahsen eski Call of Duty’lerin geniş ve büyük haritalarını hala daha özlemle anıyorum. Bu 14 haritanın 4’ü, geçmişte de görmüş olduğumuz haritaların yeniden yapılmış sürümleri, yani remake’leri diyebiliriz.

Her ne kadar Treyarch harita tasarımlarında iki farklı cepheyi de farklı şekillerde tasarlanmış olsa da, dar sokaklar oyuncuyu boğabiliyor. Haritalar konusunu geriye bırakırsak Call of Duty: Black Ops 4, karakterler tarafında da Black Ops 3’ün izini takip ediyor, yani seçtiğiniz her karakterin kendine has bir özelliği bulunuyor ve Bu yetenekleri oyun içerisinde düzgün bir şekilde kullanmak ise bir Call of Duty oyunundan beklenmeyecek derecede önem arz ediyor.

Özelliklerini veya güçlerini doğru şekilde kullanan takımların büyük avantajı olduğunu belirtebilirim. . Her ne kadar oyun, yakın gelecekteki Call of Duty oyunlarına kıyasla kabul edilebilir bir kalitede gelmiş olsa da, yine tam olarak bekleneni vermeyi başaramadı.Bunu oyun içerisinde kendiniz veya takımınız faydasına kullanabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz yıl Call of Duty serisi geçmişe dönüş yaparak bizleri yeniden doğduğu topraklara, 2. Dünya Savaşına davet etti Bu yıl ise şahsen son yıllardaki favori Call of Duty geliştiricim olan Treyarch işe el attı ve karşımız Black Ops 4 ile çıktı.

Yorum Gönder