İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Acil tıp teknisyeni maaşı ve nasıl olunur ?

Son yıllarda iş alım sayısı olarak en fazla tercih edilen meslek gruplarından olan Acil Tıp Teknisyeni (ATT) hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça fazla alımın olduğu Acil Tıp Teknisyenliği alanına nasıl başvuru yapabilirsiniz, ne kadar maaş alırsınız? Gibi soruların cevaplarını sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Acil Tıp Teknisyeni ne iş yapar?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan bu kişilerin ambulanslarda çalıştığını ve hastaları ilk müdahalede bulunan kişiler olduğunu belirtmek istiyoruz. Son derece hayati önem taşıyan bu işi yapmak için parasından çok gönüllü olmanızı tavsiye ediyoruz. Kritik bir öneme sahip olan bu iş koluna başvuru yapmak için öncelikli olarak bitirmeniz gereken bir üniversitenin bulunması gerektiğini de belirtelim.

Acil Tıp Teknisyeni nasıl olunur?

Daha önceleri son derece kolay olunan bu meslekte artık günümüzde uğraş gerektiren meslek grupları arasında yer almaktadır. Sağlık meslek liselerinde bulunan bu bölümü okumanız artık yeterli olmayacaktır. Üniversitelerin Acil Tıp Teknisyenliği ile ilgili bölümlerini de bitirdikten sonra gerekli puanı almanız gerekmektedir. KPSS’den alacağınız puan ile birlikte sizlerde artık ATT olma şansını yakalamış olabilirsiniz. 2 yıllık bir eğitim süreci bulunan bu mesleğin çalışma şartlarının ve maaşlarının günümüzde son derece iyi olduğunu da ayrıca belirtmek istiyoruz.

Acil Tıp Teknisyeni olarak çalışmak istediğiniz zaman illa KPSS ile başvuru yapmanıza gerek yoktur. Günümüzde devlet hastanelerinin yanı sıra özel hastanelerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden de Acil Tıp Teknisyeni bölümünden mezun olduktan sonra sizlerde özel hastanelere başvuru yaparak bu meslek grubu içerisinde yer alma şansını yakalamış olabilirsiniz. Ancak devlet hastanelerinde çalışan kişilerin çalışma saatlerinin ve maaşlarının özel sektöre göre daha avantajlı olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Acil Tıp Teknisyeni ne kadar maaş alır?

Çalışma sisteminin değişiklik gösterdiği bu meslek grubu genellikle 24 saat çalışıp 48 saat veya 72 saat dinlenme fırsatını yakalamaktadır. Bu tarz bir çalışma sistemi ile çalıştığınız zaman alacağınız ortalama rakamın 3 Bin TL civarında olduğunu belirtelim. Ancak mesai kavramının olduğu Acil Tıp Teknisyeni bölümünde mesai yaparak aylık getirinizi 5 Bin TL ve yukarısına çıkartmak tamamen sizin elinizde olan bir şey. Bu yüzden de çalıştığınız bölüm ile alakalı olarak ne kadar çok mesai yaparsanız, o kadar fazla ücret alma şansınız bulunmaktadır.

Yorum Gönder