İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

PUBG Mobile Taktikleri

Oyuncular arasında PUBG adıyla ün kazanan PlayerUnknown’s Battlegrounds şüphesiz ki büyük popülerlik kazandıktan sonra mobil platformlara Tencent aracılığıyla katıldı. Steam’de başlayan bu furya daha sonra iOS, Android, XBOX ve PlayStation’da oynanması mümkün kılındı. Bilenler bilir, bilmeyenler için PUBG bir adaya sizin gibi 100 oyuncunun paraşüt ile atlayıp en sonuncu olana dek hayatta kalma yani “Battle Royale” oyunudur.

Bu yazımda önemli PUBG ipuçları, hayatta kalıp akşam yemeğinde güzel bir tavuk nasıl yiyebilirsiniz ondan bahsedeceğim 🙂

Suya ve yakın bölgelere atlamayın

Nereye Atlayacağınıza Çok Dikkatli Karar Verin

Her el yaklaşık yarım saat sürer, eğer birşeyler yanlış giderse bu yarım saat bir kaç dakikaya iner ve lobiye geri dönersiniz. Oyunun belki %35’lik dengesini sağlayan şey atladığınız yerin önemidir. Siz loot yani toplanacak silah eklenti vs olan yeri istiyorsunuz evet ama sizin gibi düşünceye sahip 99 oyuncu daha var.

Önce Loot Yap, Sonra Ateş Edersin 🙂

Tekli modda öldünüzmü öldünüz ikinci bir şans yok, çift veya takımlı girdiğinizde takım arkadaşlarınız size yakınsa kaldırır, kaldırsalar bile oyun takıma daha zorlaşır, sizi kaldırırken onlarda ölüp lobiye geri dönerek takım arkadaşlarını eksik bırakabilir.

Seçeceğiniz silahların önemini oyunun ilerleyen zamanlarında göreceksiniz, belki takımı kurtaracak şey sizin silah seçim stratejinizdir.


Drop düştüğünde paylaşımcı olun, ekiple iletişim halinde kalıp birbirinizin mermi ve silahlarını tamamlayın.

 

İlk lootlarınızda önem sırası yarı değerli silahlar, mermi, kask, yelek ve sırt çantası olmalı. Unutmayın ki herhangi bulduğunuz bir silah yumruktan ve hatta şu meşhur pubg tavasından bile daha iyidir.

Zırhı unutmayalım elbet, minimum 2 seviye zırh 2 seviye başlığı kovalayın.

Sağlık ekipmanlarını sakın unutmayın gerekmez deyip bandaj almamazlık yapmayın atın çantaya en az 5 tane dursun. Ağrı kesici, ilk yardım kitleri vs. bulduğunuz gibi saklayın.

El bombası ve sis bombasını unutmayın, el bombası dikkat dağıtmak, can azaltmak için birebir, sis ise sıkıştığınız yerden kolaylıkla çıkmanızı sağlayacaktır.


Rakibi namludan çok küçük görüyorsan boşuna ateş etme.

 

Menzil’e Girdiyse Mıhla Onu

Yeni başlayanların en büyük hatasıdır ve PUBG Mobile da çok çabuk ölmenize sebep olur. Bu oyunda zamanlama çok ama çok önemlidir, hangi hareketten sonra saklanıp hangi hareketten sonra saldırıya geçmeyi düşünmek gerçekten önemlidir. Rakibi vurabilmeniz gözünüze kesmiyorsa boşa ateş edip yerinizi belli etmeyin.

Daha evvel counter, half life vs oynadıysanız az çok bilirsiniz, yada sıfırdan başlıyorsanız alıştırma yapmak gereklidir. Pompalı tüfekler yakın mesafe içindir, hafif makinalı ve taramalı tüfekler orta seviye mesafe içindir, keskin nişancı tüfekleri ise uzun mesafe atışları içindir.

Tommy Gun ile rakibe ateş ediyorsanız, geçmiş olsun lobiye devam. Bu yaptığınız hareket kendinizi ele vermektir.

Bazı silahlar eklentilerle her alanda kullanılabilir ancak her silahta aynı durum söz konusu değil, mesela pompalı tüfekler kapalı alanı tertemiz yapar ancak açık alanda hiçbir işe yaramaz.

Size en büyük tavsiyem iki aynı mesafede kullanılan silah kullanmayın, orta mesafe ve uzak mesafe silahlarından her biri olsun yanınızda.

 

Gözünüzü Haritadan Ayırmayın

Oynadığınız haritada neyin nerde olduğunu anlamak 2-3 oyun alır, çabucak öğrenebilirsiniz.

Tüm bu hangemenin içerisinde haritada sürekli alanı kontrol etmelisiniz, yaptığınız loot taktik ve stratejiler planda olmayan bi gaz bulutundan kaçmaya yeterli zaman bulamayıp alt üst olabilir. İlk başlarda çok etkilemez ancak oyunun en son çemberlerinde 10 saniye dahi duramazsınız.


Hareket Vakti!

 

Her yeni alan haritada beyaz çizilmiş bir daire olarak görünecektir. İlk zamanlarda haritadan alanı kontrol etmenin çok manası yok ama sonra doğru ölümden kaçmak için çok dikkat etmelisiniz. İzlenmediğinizi emin olduğunuz anda bazı yerlerde pusuya yatın, illaki birileri geçecektir. Uygun pozisyonu bulunca sıkmaktan korkmayın.

Haritadan kırmızı alanlara dikkat etmeyi unutmayın, tepenize düşen bombada sizi kaldıracak kimse yakınlarda olmayabilir, bomba zamanı hemen bir evin içerisine sığının.

Arkana yaslan ve manzaranın keyfini çıkar

Hızlı olman mı lazım ? Araca ihtiyacın var kanka.

Araçlar tüm mapler’de hızlı olmanıza yarayacak en temel materyaldir. Genelde yol kenarlarında ve merkezlerde olur.

Tabi araç kullanırken 99 tane oyuncunun bi yerlerde pusup geçecek olan araçları hedef aldığını unutmayın.

Motosiklet ve buggy hız ve gidilecek yere çok çabuk ulaşma konusunda en yardımcı araçlar. Takımlı girdiyseniz elbette 4 koltuklu jeep veya toros’a binmeniz gereklidir.

 

Pusuya Yat ve Avını Bekle

PUBG’de her el genelde 2 grubun ateş altında kalıp bir grubun oyunlarının bitip diğer grubun oyuna devam etmesiyle son bulur.

Güzel bi nişancı ve taramalı bulduysanız min 4x dürbününüz de varsa alana koşacak oyuncuları görünmeyecek bir yerden pusarak indirin.

Takımla Sürekli İletişim Halinde Kalın

PUBG oynarken çalışma anında bayıldığınızda kendinizi çok yalnız hissedebilirsiniz 🙁

İletişim halinde olmanız bayıltıldığınızda sizi kaldıracak veya takımın diğer üyelerinden yardıma ihtiyacı olana yetişmede büyük rol oynar. Birinin haritada ateş gelen yerleri, yaklaşan rakipleri, diğeri ulaşılan yerde adam olup olmadığını vs. kontrol ederek sesli olarak paylaşır. Ufak bir nokta ama sesli iletişim strateji yapma konusunda büyük yardım sağlar.

Yorum Gönder