İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
Oyun

PUBG Mobile Çözünürlük Değiştirme

PUBG oynayan kişilerin zaman içerisinde karşılaştığı sorunlar arasında çözünürlük sorunları ilk sıralarda gelmektedir. Oyuna zaman zaman gelen güncellemeler oyun içerisinde donmaların meydana gelmesine neden olduğundan dolayı bu sorunu çözmek için mutlaka çözünürlük sorununu ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Bu yüzden de çözünürlük değiştirmek isteyen kullanıcılara buradan merak ettikleri sorunun cevabını vermek istiyoruz.

Dünya’nın en çok tercih edilen oyunları arasında 2018 yılında kendisine ilk 10 içerisinde yer bulan PUBG ile ilgili ciddi bir sorun olan çözünürlük değiştirme işlemini nasıl yapacaksınız, buna hep birlikte bakalım.

PUBG çözünürlük değiştirme işlemi

  • PUBG’de çözünürlük değiştirmek için gerekli olan ES Dosya yöneticisinin bulunması gerekmektedir. Bunun içinde “Android > Data > com.tencent.ig > Files > UE4Games > Shadow Tracker > Shadow-Tracker- >Saved > Config > Android > UserCustom.ini” Bu belirtilen adımları izlemeniz gerekmektedir.
  • Bu adımları takip ettikten sonra “UserCustom.ini” dosyasına erişmeniz gerekmektedir.
  • Ardından açılacak olan menü içerisinde dosyayı kopyala yapıştır yöntemini kullanarak özelleştirme menüsüne yapıştırmanız gerekmektedir.
  • Sonrasında yapmanız gereken işlemler ise, PUBG mobil versiyon içerisine giriş yaparak buradan grafikler menüsüne girmeniz gerekmektedir.
  • Grafikler menüsü içerisinde yer alan çözünürlük bölümünde birden çok çözünürlük seçeneğinin bulunduğunu sizlere belirtelim.
  • Burada telefonunuza uygun olan çözünürlüğü seçerek sizlerde oyunda donmaların yaşanmamasının önüne geçmiş olacaksınız. Bu işlemi yapmak için telefonunuz kapasitesini ve donmayacak olan çözünürlüğü tespit etmek için birkaç hamle yapmanız gerekmektedir. Sonrasında en iyi çözünürlüğü bularak sizlerde oyunu oynamanın tadını çıkartabileceksiniz.

Yorum Gönder