İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Narkotik Polisi Nasıl Olunur?

Uyuşturucu ile mücadele eden bir birim olan Narkotik biriminde çalışmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Narkotik Polisi Nasıl Olunur? Sorusu ile ilgili olarak merak ettiğiniz soruların cevapların bu makalemizde bulabilirsiniz.

Polis olma şartları?

Lise, ön lisans veya lisans mezunları arasından polis alımlarının olduğu ülkemizde polis olmak için istenilen şartları yerine getiren adaylar arasından seçilecek kişilerin polis olma hakkını kazandıklarını biliyoruz. Bu şartları yerine getirdikten sonra kendi içerisinde branşlaşan Emniyet Teşkilatının Narkotik biriminde çalışmak için yapmanız gerekenler hakkında bilgiler verelim.

Narkotik polisi olmak için öncelikli olarak polis olmanız gerekmektedir. Polis olduktan sonra sizlerde bu birimde çalışmak istediğiniz zaman çalıştığınız ilde bulunan Narkotik Şube Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunma şansınız bulunmaktadır. Ancak sadece başvuru yaparak Narkotik polisi olma şansınız yoktur.

Narkotik Polisi olma şartları nelerdir?

  • Öncelikli olarak bu alanda bilgi ve tecrübe seviyesinin son derece yüksek olunması istenilen şartlar arasında yer almaktadır. Yani uyuşturucu madde olarak kullanılan cisimler hakkında bilgi edinerek bu konuda tecrübe sahibi olabilirsiniz.
  • Aynı zamanda Kürtçe, Arapça gibi dillere hakim olmanız da Narkotik Polisi olmak için sizlerden istenecek olan şartlar arasında yer almaktadır.
  • Narkotik bünyesinde çalışmak isteyen kişilerden istenecek olan bir diğer şartında araç sürme tekniklerinin ileri düzeyde olması gerekmektedir.
  • Bunun dışında EGM’nin son derece kritik olan şubelerinde çalışmak için sizlere referans olacak kişilerin de bulunması gerekmektedir. Bu yüzden de bu konuda bir referans bulursanız, mutlaka Narkotik Polisi olarak çalışma hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Bunun dışında polis olarak çalıştığınız zaman Narkotik Şube Müdürlüğünün yaptığı mülakatlara giriş yaparak elinizde olan becerileri buradan belirterek sizlerde Narkotik Polisi olma şansını yakalamış olursunuz.

Yorum Gönder