İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

İnstagram Hesabı Kalıcı Silme

Sosyal medya platformlarının her geçen gün artması beraberinde birçok sorunun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Instagram kullanıcılarından bazılarının hesaplarını silmek istedikleri ancak Instagram hesabını nasıl sileceklerine dair herhangi bir bilgisinin bulunmadığını biliyoruz. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına Instagram hesabı silme (Kalıcı Instagram hesabı silme) nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bu yazımızda açıklamak istiyoruz.

1 Milyarı geçen kullanıcı sayısı ile bu platformda dikkatleri üzerine çeken Instagram’ın hesabını silmek için belirteceğimiz adımları takip ederek sizlerde Instagram hesabınızdan kurtulabilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl silinir? (Geçici olarak Instagram hesabı kapatma)

Instagram hesabınızı silmek istediğiniz zaman Instagram’a giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkan menülerden profile giriş yapmanız gerekmektedir. Profil simgesine girdikten sonra açılan pencere içerisinde profil düzenleme sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu menü içerisinde ise hemen aşağıda yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Instagram bu konuda sizlere hesabınızı neden kapattığınıza dair birkaç soru soracaktır. Bu sorulara da cevap verdikten hemen hesabınız geçici olarak askıya alınıyor ve giriş yapmadığınız süre boyunca hesabınız kapatılmış olacaktır.

Instagram hesabı kalıcı olarak silme

Hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğiniz zaman ise yapmanız gereken sisteme giriş yaptıktan sonra profil menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir. Ondan sonra yapacağınız işlem ise profil düzenle menüsüne giriş yapmanız gerekiyor.

Hemen alt tarafta bulunan hesabı sil menüsüne giriş yaptıktan sonra Instagram sizlere “Hesabı neden siliyorsun” tarzında bir soru yöneltmektedir. Burada size en uygun olan seçeneği seçtikten sonra şifrenizi girmeniz istenmektedir. Şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde hesabınızı kalıcı olarak sil seçeneğine tıkladıktan sonra artık Instagram hesabınızı kalıcı olarak silme şansını yakalamış olacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonra Instagram hesabınızı bir daha açma durumunuz söz konusu olmayacaktır. Bu yüzden de bu işlemi yapmak istediğiniz zaman Instagram hesabınızda yer alan resimleri veya videoları indirerek buradan fotoğraflarınızı ve videolarınızı saklama şansını yakalamış olacaksınız.

Bu belirttiğimiz adımları izleyerek sizlerde Instagram hesabınızdan kurtulma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Yorum Gönder