İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
Gezi

Cote D'azur Gezilecek Yerler

Güney Fransa olarak geçen ve Dünya’nın en çok turist çeken bölgelerinden olan Cote D’azur ile ilgili merak edilen bütün detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Cote D’azur’da gezilecek yerler hangileri? Merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Fransız sahillerinin göz alıcı güzelliği yerli ve yabancı turistlerin bu bölgeye akın etmesine neden olmaktadır. Özellikle yaz aylarında dolup taşan Cote D’azur’a giderek sizlerde unutulmaz bir zaman geçirme şansını yakalamış olursunuz. Bu yüzden de mavinin derinliklerinde yani Cote D’azur’da gezilmesi gereken yerlere hep birlikte göz atalım.

Cote D’azur’a nasıl gidilir?

Türk vatandaşı olarak Cote D’azur’a gitmek istediğiniz zaman mutlaka almanız gereken vize türünün Schengen vizesi olduğunu belirtelim. Eğer yeşil pasaportunuz varsa da herhangi bir vize işlemi yapmadan Cote D’azur’a gidebilirsiniz.

Uzun Cote D’azur turu

Frannsız Riverası olarak geçen bölgede gezmek için çok uzun bir süreye ihtiyacınız bulunduğunu özellikle belirtmek istiyoruz. Sizlerde Fransız Riverası olan Cote D’azur turu yapmak istiyorsanız ortalama olarak 7-8 günlük bir süreye ihtiyacınız bulunmaktadır.

Cote D’azur turunda sırasıyla gidilmesi gereken noktalar

 1. Nice
 2. Eze
 3. Monaco
 4. Menton
 5. Antibes
 6. Vallauris
 7. Grasse
 8. Cannes
 9. Port Grimaud
 10. Tropez
 11. Toulın
 12. Marsilya

Bu belirttiğimiz 12 nokta Cote D’azur turu sırasında sırasıyla gezilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Bunun tam tersi güzergâh izleyerek de Cote D’azur turu yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinizi kalmış bir durumdur.

Cote D’azur turu için uçak bileti

İstanbul üzerinden Fransa’nın Nice şehrine veya Marsilya şehirlerine kolaylıkla uçak bileti bulma şansınız vardır. Aylar öncesinden Cote D’azur turunu kafanıza koyduysanız alacağınız biletleri önceden almak tur sırasında sizlerin daha fazla gezmesini sağlayacaktır.

Ulaşım olarak ise, uçak dışında alternatif için araba ile gidebilirsiniz. Aynı zamanda otobüs veya tren güzergahlarını da kullanarak Cote D’azur turuna çıkma şansınız bulunmaktadır.

Cote D’azur turu için önerilen konaklama yöntemi

Belirttiğimiz güzergâhları izleyecekseniz sizlere tavsiye olarak ortalama 7-8 günlük bir sürenin yeterli olacağını belirtmiştik. Bu yüzden de iki gece Nice’da kaldıktan sonra ardından da iki gece Cannes’te kalmanız gerekmektedir. Ardından bir gece St. Tropez’de kalmalısınız. Son olarak ise 2 gece Marsilya’da kalarak Cote D’azur turunuzu tamamlama şansınız bulunmaktadır.

Cote D’azur’da gezilmesi gereken yerler

Nice’da gezilmesi gereken yerler

Öncelikli olarak turunuza Nice üzerinden başlayacaksanız burada gezilmesi gereken ilk yerin Şehir parkları olduğunu belirtelim. İçerisinde birçok sanat müzesinin bulunduğu bu parklar arasında en popüler olan Parc Phoenix ilk durağınız olmalıdır.

Ardından Espace Ferrero’da modern sanatlar anlamında tarih sayfalarında kendisine yer bulan yerler arasında gelmektedir. Özellikle de öğrenciler için ücretsiz olan bu noktaya sizlerde giderek unutulmaz anlar yaşama şansını yakalamış olacaksınız.

Place Rossetti, Nice şehrinin görsel olarak harika hazırlanan bu meydanı da gitmeniz gereken noktalar arasında yer almaktadır. Burada genellikle akşam saatlerinde çok fazla insan olması bazen adım atmanızı zorlaştıracaktır. Meydanın oldukça küçük olması ve birçok alışveriş yerinin bulunması burada sizlere heyecan katacaktır.

Rue Massena Caddesi de İstanbul’un taksim caddesini aratmayacak olan bir güzellikte. Özellikle caddenin sağında ve solunda bulunan cafeler ve alışveriş noktaları burada uzun bir zaman oyalanmanıza neden olacaktır.

Rue Paradiso, caddesi de Nice şehrinin en gözde caddeleri arasında yer almaktadır. Ancak bu caddenin diğer caddelerden farkının ise Dünya’nın en gözde markalarının yer aldığı bir cadde olması. Özellikle buradan alınacak olan hediyelerin fiyat olarak biraz pahalı olacağını önceden belirtmek istiyorum.

Yorum Gönder