İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Windows Şifremi unuttum! Ne yapmalıyım ?

Windows oturum açma parolanızı hatırlayamadığınızda ne yapmalısınız?

Neyse ki, Windows şifrenizi unuttuğunuzda, aşağıda ayrıntılarını verdiğimiz bir çok yol var.

Microsoft Hesap Parolanızı Çevrimiçi Sıfırlama

Bilgisayarınızı ilk satın aldığınızda veya Windows yüklediğinizde size verilen bir seçenek, bir Microsoft hesabına kaydolmak veya mevcut Microsoft hesabınızla oturum açmaktı. Bunu yapmanın gerçekten büyük bir faydası, Windows şifrenizi unuttuğunuzda size bir kaçış planı vermesidir.

Not: Unutulmuş bir Windows şifresini, ancak bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız bu şekilde çevrimiçi sıfırlayabilirsiniz. Yerel bir hesap kullanıyorsanız, şifreniz Microsoft ile çevrimiçi olarak saklanmaz ve bu nedenle onlar tarafından sıfırlanamaz.

Windows Parola Sıfırlama Diski Kullanın

Windows şifre sıfırlama diski tam olarak şifrenizi unuttuğunuzda Windows parolanızı sıfırlamak için kullanabileceğiniz bir disket veya flash sürücüdür. Eğer bir tane varsa, onu bulmanın ve kullanmanın zamanı geldi!

Ne yazık ki, muhtemelen bir sonraki fikre geçecek olan bir tane varsa, Bir parola sıfırlama diski, Windows hesabınıza bağlanır; bu, parolanızı gerçekten bildiğiniz zaman bir Windows içinden oluşturulmalıdır. Başka bir deyişle, zaten bir Windows şifre sıfırlama diskiniz yoksa bir tane oluşturma şansınız sona erer.

Aşağıdaki diğer fikirlerden birini kullanarak Windows’a geri döndüğünüzde, lütfen bir Windows şifre sıfırlama diski oluşturun, böylece bir dahaki sefere şifrenizi unuttuğunuzda tüm bu sorunlardan kaçınabilirsiniz.

Windows Parolanızda Tahminler yapın

Tahmin etme, muhtemelen Windows şifrenizi unuttuğunuzu fark ettiğinizde yaptığınız ilk şeydir, ancak tahminler ya da birkaç hayal kırıklığı denemesi yapabildiler mi? Evet, kendinizi Windows ‘a geri almanın birçok farklı yolu var, ama tüm bu zamanı ve enerjiyi bunlarla harcamamadan önce, tahmin ederek son derece iyi bir atış yapın.

Hem basit hem de karmaşık, iyi hazırlanmış şifrelerin genellikle hayatımıza aşina olduğumuz şeylerden esinlendiğini göz önünde bulundurarak, Windows şifrenizin aşağıdakilerle ilgili bir şey olup olmadığını düşünün:

  • eşinizin, partnerinizin, arkadaşınızın veya çocuğun doğum günü
  • ilk, orta veya soyadınızın bir yönü
  • favori sayılar kümesi
  • çocukluktan düşkün bir anı
  • favori yiyecek veya aktivite
  • çocukken hatırladığın telefon numarası
  • nerede çalıştığını veya yaşadığın
  • senin Evcil hayvanların
  • … ya da belki yukarıdakilerin bir kombinasyonu

Bunlar sadece birkaç fikir. Unutulmuş Windows parolanızı bulmak için bazı yardım için Kendi Parolanızı Nasıl Başarılı Olarak Tahmin Edeceğinizi okumanızı kesinlikle öneririz.

Başka bir kullanıcı Windows parolanızı değiştirir

Birden fazla kişinin bilgisayarınızı kullanan ve bu diğer kişilerden en az biri bir şekilde yönetici olarak yapılandırılmışsa, o kişinin kendi şifresi ile oturum açabilir ve sizin için şifrenizi değiştirebilir.

Not: Hesabınız yerel bir hesapsa, bilgisayarınızda yalnızca bir yöneticiniz unutulmuş Windows şifrenizi değiştirebilir. Diğer yönetici kullanıcı, bir Microsoft hesabı veya yerel bir hesabı olabilir, ama senin hesabının yerel hesap şifrenizi bu şekilde değişmiş olması gerekir.

Yorum Gönder