İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
Oyun

Pubg’ de 8x Dürbün Hangi Silahlara Takılır ?

PUBG severlerin oyun içerisinde en çok bulmayı hayal ettikleri lootların başında dürbünler gelmektedir. Özellikle oyun içerisinde son derece zor bulunan 8x dürbün bulunması, oyuncunun kendine güven duymasını sağlamaktadır. Bu yüzden de 8x bulduğunuz zaman yapmanız gerekenler hakkında bütün

detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

8x takılan silahlar hangileri?

Oyun içerisinde 8x dürbün bulduğunuz zaman sevinmenize gerek yok. Nedeni ise PUBG’ DE bu dürbünün ne yazık ki her silahta kullanılmadığını belirtmek istiyoruz. Eğer sizlerde oyun içerisinde 8x dürbün bulmuşsanız bu dürbünü kullanmak için bulmanız gerekenler silahların hangileri olduğunu açıklamak istiyoruz.


Karabiner 98 (KAR 98)

Aslında oyunca AVM’den sonra en etkili keskin nişancı silahı olan Kar98 8x dürbün ile kullanılabilen ender silahlar arasında yer almaktadır. Tekli atış menzili bulunan bu silah oldukça başarılı bir silah olarak oyun severler tarafından çok fazla sevilmektedir.

 


KAR98 özellikleri

Silahın özellikleri arasında en çok dikkat çeken detayının 5’li şarjör kullandığını belirtelim. 2. Dünya savaşından kalma M1 piyade tüfeğine benzerliği ile dikkat çeken bu silahın mermi kapasitesi 5’liktir. Oran olarak ise 1.9 oranında kapasitesi bulunan silahın hasar olarak verdiği oran ise 84 olarak dikkat çekmektedir. 3 seviye yelek ve 3. Seviye kaskı bulunan bir oyuncuyu tek hamlede öldürme şansınız bira zordur.

 

AVM


Counter Strike oyuncularının en çok tercih ettiği 4-6 silah modülü olan AVM PUBG oyununda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sadece Drop’un içerisinde bulma şansımızın olduğu bu silah oyunun en güçlü silahı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden de eğer 8x dürbün bulmuşsanız bir de yanına AVM’niz varsa değmeyin keyfinize. Tabi bunun için silahı iyi bir şekilde kullanmanızda gerekmektedir.

Kullandığı mermi tipi 300’lik mermi olan silahın atışı ise tekli olarak tasarlanmıştır. Mermi kapasitesi olarak 5’li kapasitesi bulunan silahın vurduğu zaman rakipte hasar bırakma oranı ise 132’dir. Hız olarak 910 km hıza ulaşan bu silah 132 metre mesafede %100 başarı sağlamaktadır.

 

M24


8x dürbün takılan ender silahların arasında yer alan M24 tüfeği de oyunda oyuncuların çok fazla tercih ettiği silahların arasında yer almaktadır. Bu silahı bulduğunuz zaman eğer 8x dürbün ile oyununuza devam etmek istiyorsanız, yapmanız gereken yanınızda taşımanız ve bol bol 7.62 mm çapında mermi toplamanız gerekmektedir.

 

Mini 14


Oyun içerisinde bazıları tarafından çok fazla sevilen ancak bazılarının da hiç kullanmadığı silahların başında gelen Mini 14’de 8x dürbün ile kullanılan silahların başında gelmektedir. Bu yüzden de bu silah ile 8x dürbünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bu silah yarı-otomatik olma özelliğini taşıdığından dolayı diğerleri gibi tek atış özelliği yoktur.

 

SKS


Yarı otomatik bir silah olmasına rağmen oyun içerisinde 8x dürbün takılan ender silahların başında gelmektedir. Özellikle uzatılmış şarjör ile mermi kapasitesi 20’ye kadar çıkan bu silaha birde susturucu taktığınız zaman değmeyin keyfinize. Dilediğiniz yerden rakiplerinize ateş ederek yerinizin belli olmamasını sağlamış olursunuz. SKS silahının mermi tipi olarak da 7.62 çapında mermi kullandığını belirtmek istiyoruz.

Yorum Gönder