İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

iPhone Ekran Videosu Kaydetme Nasıl Yapılır?

İOS işletim sistemine sahip olan Apple modelleri, Android işletim sistemine sahip olan modellere göre bazı konularda kullanıcılarına kısıtlama getirmektedir. Bu yüzden de çoğu Apple kullanıcısının bilmediği bir özellik olan ekran videosu kaydetme hakkında merak ettiğiniz bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

İOS 11 sürümünden önce telefonun kendi içerisinde bu özelliği barındırmayan firmanın İOS 11’den sonra getirmiş olduğu özellik artık kendi içerisinde sizlerin ekran videosu kaydetmesine izin vermektedir. Bu yüzden de yapmanız gerekenler hakkında sizlere buradan bilgi verelim.

Ekran kaydetme nasıl yapılır?

Apple marka cihanız varsa ve ekran kaydetme işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikli olarak İOS 11 ve üzerinde bir sürüme sahip olmanız gerekmektedir. Altında yer alan sürümlerde kullanıma sunulmayan ekran kaydetme özelliği sadece bu modeller için geçerli olacaktır.

  • iPhone modellerinde yer alan denetim merkezine giriş yapmanız gerekmektedir. Denetim merkezi dediğimiz yerin ekranın altından yukarıya doğru kaydırarak çıkan bölüm olduğunu belirtelim. Ekranı aşağıdan yukarıya doğru çekmeniz durumunda aşağıdan gelen menüler içerisinde Wifi, Bluetooth gibi menüler gelmektedir.
  • Bunların hemen en altında yer alan Screen Recording düğmesi sizlerin ekran kaydetme işinizi görecek olan düğmedir. Bu yüzden ekran kaydetmek istediğiniz zaman bu düğmeye basarak sizlerde Apple cihazlarınızda ekran kaydetme fırsatını yakalamış olabilirsiniz.
  • Düğmeye dokunduğunuz andan itibaren telefonunuzda yapmış olduğunuz bütün işlemlerin kayıt altına alındığını görebilirsiniz. Hatta burada kayıt yapılıyor diye sizlere yukarı bildirim bölümünden bir bildirimde gelecektir.
  • Aynı zamanda ekran kaydı yaparken mikrofonun açık olup olmaması konusunda tamamen size bırakılmaktadır. Bu yüzden de eğer mikrofonu kapatmak isterseniz bu bölümde yer alan mikrofon simgesine basmanız gerekmektedir.

Bu belirttiğimiz adımları takip ederek sizlerde iPhone marka ürünleriniz ile ekran kaydını artık rahat bir şekilde alabilirsiniz. Özellikle yeniden belirtmek istiyorum, bu durumu gerçekleştirebilmek için mutlaka İOS 11 ve üzerinde sürümünüzün bulunması gerekmektedir. Altında olan sürümler için bu özelliğin gelmediğini ve gelmeyeceğini de buradan siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz.

Yorum Gönder