İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Yavaşlayan iPad Nasıl Hızlandırılabilir?

Bir salyangozun hızına katlanmak zorunda değilsin.

Sizin iPad’iniz yavaş mı çalışıyor? Bu, iPad Air ve iPad Pro tabletlerinin işlem gücüne sahip olmayan eski iPad’lerle daha yaygın olsa da, en yeni iPad bile bir süre sonra yavaş çalışmaya başlayabilir. Bir iPad’in yavaş çalışmaya başlamasının, sorunları olan bir uygulamaya veya yalnızca yavaş bir İnternet bağlantısına sahip olmasının birden fazla nedeni olabilir. Neyse ki, bunu genellikle düzeltmek kolaydır.

Mevcut Uygulamanızdan Çıkın.


iPad’in baştan çıkarmaya başlamasının yaygın bir nedeni, iPad’den ziyade uygulamanın kendisi ile ilgili bir sorundur. Normalden daha yavaş çalışan bir uygulama ile karşılaşırsanız, uygulamayı kapatmak ve daha sonra yeniden başlatmak için ana düğmeyi tıklamanız gerekebilir. Ancak, ana düğmeyi tıklamak aslında uygulamadan çıkmıyor. Temelde arka planda donmuş olarak uygulamayı askıya alır.

Bazı uygulamalar arka planda çalışmaya bile devam ediyor. Bunlar, Pandora, Spotify veya iPad ile birlikte gelen Müzik uygulaması gibi müzik akışı yapan yaygın uygulamalardır.

Sorununuz çoğunlukla tek bir uygulama ile ise, görev ekranını kullanarak çıkmayı isteyeceğiz. Bu, uygulamayı düzgün bir şekilde kapatacak ve hafızasından temizleyecektir. Böylece, “yeni ve tazelenmiş” bir biçimde açabilirsiniz. Uygulamadan çıkarak kaydedilmemiş çalışmaları kaybedebileceğinizi lütfen unutmayın. Şu anda bir görevde çalışıyorsa, devam etmeden önce uygulamanın görevi bitirmesini beklemek en iyisi olabilir.

Uygulamayı kapatmak için arka planda çalışan tüm uygulamaların bir listesini açmanız gerekir:

IPad’inizin altındaki ana düğmeyi çift tıklayın.

Hızlı şekilde art arda iki kez bastığınızda, en son uygulamalarınız ekran boyunca basamaklı pencereler olarak gösterilir. Bu ekran üzerinde soldan sağa veya sağdan sola kaydırarak gezinebilirsiniz. Aktif pencere, ilgili uygulama simgesinin üstünde olacaktır.

Bireysel uygulamayı kapatmak için:

Parmağınızı aktif pencerede basılı tutun.

Parmağınızı ekrandan kaldırmadan, ekranın üst kısmına doğru kaydırın. Bu hareket, uygulamayı iPad’den “kapatıyor”. Unutmayın: Uygulama penceresine, uygulama simgesine değil.

IPad’i yeniden başlatın.

Uygulamaları kapatmak her zaman işe yaramayabilir. Bu durumda,  iPad’i yeniden başlatmak en iyisi olacaktır. Bu, her şeyi hafızadan temizler ve iPad’inizle temiz bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar.

Not: Pek çok kişi iPad’in üstündeki Uyku / Uyandırma düğmesine basıldığında veya Akıllı Kapak veya Akıllı Kılıfının kapağının yakın olduğu zaman iPad’in gücünün düştüğüne inanır, ancak bu yalnızca iPad’i bekleme moduna geçirir.

IPad’i yeniden başlatmak için:

IPad’i kapatmak için bir düğmeyi kaydırmanızı isteyen talimatlar görünene kadar Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutun. Ardından kaydırmanız gereken ekran geldiğinde ipad’ini kapatın.

Birkaç saniye bekleyin ve ardından uyku / uyandırma düğmesini tekrar basılı tutarak iPad’i tekrar başlatın. İlk önce ekranda Apple logosunu göreceksiniz ve iPad’iniz kısa süre sonra açılacaktır. Yeniden başlatma sonrası ipad’iniz daha hızlı çalışacaktır.

 

Wi-Fi Bağlantınızı Kontrol Edin.

Yavaş çalışan iPad’iniz olmayabilir. Bu sizin Wi-Fi ağınız olabilir.  Ookla’s Speedtest gibi bir uygulamayı kullanarak Wi-Fi ağınızın İnternet hızını kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama, verileri uzak bir sunucuya gönderecek ve daha sonra, hem yükleme hem de indirme hızlarını test ederek verileri iPad’e geri gönderecek.

ABD’deki ortalama Wi-Fi ağı, saniyede 12 megabit (Mbps) hızına ulaşıyor, ancak 25+ Mbps hızını görmekte mümkündür. Büyük ihtimalle 6 Mbps veya daha azına ulaşmadığınız sürece bağlantınızla ilgili bir yavaşlama görmeyeceksiniz. Bu filmleri ve videoları izlemek için gereken bant genişliği miktarı ile ilgilidir.

Wi-Fi bağlantınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, yönlendiricinize yaklaşmayı deneyin. Hız artarsa, Wi-Fi aralığınızı artırmaya bakmanız gerekebilir. Bu daha büyük binalarda yaygındır, ancak küçük bir evin bile sorunları olabilir.

Yorum Gönder