İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Windows Sorunlarını Otomatik Olarak Onarmak

Başlangıç ​​Onarma, Onarım Yüklemesi veya Bu Bilgisayarı Sıfırla ile ilgili sorunları çözme

Kullandığınız Windows sürümüne bağlı olarak, bir Windows Bilgisayarınızı Sıfırla veya Windows Yükleme gibi yıkıcı bir sürece başvurmadan büyük Windows işletim sistemi sorunlarını otomatik olarak onarmanın birkaç farklı yolu vardır.

Windows Sorunları Otomatik Olarak Nasıl Onarılır?

Çoğu zaman, özellikle büyük bir sorun oluştuğunda, Windows’u otomatik olarak onarmanın en iyi yolu kurtarma ortamından veya orijinal Windows kurulum ortamından önyükleme yapmak ve doğru tanılama seçeneğini seçmektir.

Bir Başlangıç ​​Onarımı, Onarım Yüklemesi veya PC’nizi Yenilemede yer alan belirli adımlar, kullanılan işletim sistemine bağlı olarak büyük ölçüde farklılık gösterebilir.

Windows 10 veya Windows 8’i Otomatik Onar

Windows 10 ve Windows 8, Microsoft Windows ailesinin en yeni sürümleri olduklarını göz önünde bulundurarak en fazla otomatik onarım seçeneğine sahiptir.

Windows 10 veya Windows 8 düzgün başlamıyorsa, bir Başlangıç ​​Onarma (eski adı Otomatik Onarma ) en iyi seçimdir. Başlangıç ​​Onarma, Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri menüsünden kullanılabilir.

Bir Başlangıç ​​Onarma işlemi hile yapmadıysa ya da düzeltmeye çalıştığınız sorun Windows’un düzgün bir şekilde başlatılmasıyla ilgili değilse, o zaman Bu PC’yi Sıfırla, bir sonraki en iyi seçenektir.

Windows 7 veya Windows Vista’yı Otomatik Onar

Windows 7 ve Windows Vista, önemli dosyaları otomatik olarak onarmak için neredeyse aynı süreçlere sahiptir. Bu işlem Başlangıç ​​Onarma olarak adlandırılır ve Windows 10 ve Windows 8’deki Başlangıç ​​Onarmalarına benzer şekilde çalışır; yalnızca Windows ile ilgili sorunları düzgün şekilde başlatır.

Ne yazık ki, Windows’da özellikle inatçı problemleriniz olduğunda çok yararlı olma eğiliminde olan tüm önemli dosyaların üzerine yazılması için çalışan Bu PC’yi Sıfırla (Windows 10 ve 8) veya Onarım Yükleme (Windows XP) gibi bir şey yoktur.

Windows XP’yi Otomatik Onar

Windows XP gerçekten onarım yüklemesi adı verilen bir otomatik onarım işlemine sahiptir.

Onarma Yükleme işlemi, Windows 10 ve 8’deki Bu Bilgisayarı Sıfırla işlemine çok benzemektedir, çünkü Windows XP’deki tüm önemli dosyaların üzerine yazılması, bilgisayarınızın ne olacağı konusunda bir düzeltme yapma girişiminde bulunur.

Önemli: Windows XP’deki Onarım Yükleme işlemi herhangi bir dosyayı kaldırmak için tasarlanmamış olsa da, bir çevrimiçi yedekleme hizmeti veya çevrimdışı yedekleme programı ile otomatikleştirebileceğiniz önemli dosyalarınızı yedekleyerek güvenli bir şekilde oynamanızı öneririz.

Yorum Gönder