İletişim Formu

Dark mode Logo

Default Image

önce

Benzer Yazılar

×
ticker[recent/5]
İpucu

Kayıp Windows Şifrelerini Bulmanın 7 Yolu

Windows 10, Windows 8, Windows 7, vb için kayıp şifreleri bulun.

Windows oturum açma parolası, ezberlediğimiz en önemli parolalardan biridir ve bu parolayı kaybettiyseniz, tüm dünya erişilemez gibi görünebilir.

Neyse ki hepimiz için, Windows’da kayıp şifrenizi bulmanın çeşitli yolları vardır:

Not: Kayıp şifreleri bulmak için aşağıda listelenen yöntemlerin çoğu Windows 10,  Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP için geçerlidir . Bu fikirlerin bazıları, eski Windows işletim sistemleri için de kullanılabilir.

Microsoft Hesap Parolanızı Sıfırlama

Parolanızı kaybettikten sonra Windows’a geri dönmenin en hızlı ve kolay yolu, çevrimiçi olarak sıfırlamaktır… ancak yalnızca Windows 10 veya Windows 8’iniz varsa ve yalnızca oturum açmak için bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız işe yarayabilir.

Microsoft hesabınızı Windows 10/8 kimlik bilgileriniz olarak kullandığınızdan ve Microsoft bu hesapları çevrimiçi olarak yönettiğinden, akıllı telefonunuz da dahil olmak üzere herhangi bir bilgisayardaki veya cihazdaki kayıp Windows 10 veya Windows 8 parolanızı herhangi bir tarayıcıdan kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Parolanızı Sıfırla Diskini Kullanma

Windows 10 veya Windows 8 kullanmıyorsanız veya yerel bir hesapla oturum açıyorsanız, bir “kayıp Windows parolası” sorunundan kurtulmanın en kolay yolu, parola sıfırlama diskinizi kullanmaktır;

Windows sürümüne bağlı olarak aslında bir flash sürücü veya bir disket olabilen bir parola sıfırlama diski oluşturmak, Windows parolanızı kaybetmeden önce yapmanız gereken bir şeydir. Bu nedenle, muhtemelen açıkça görüldüğü gibi, Windows’a erişiminizi kaybetmeden önce kendiniz hiç bir şey oluşturmadıysanız, bu seçenek size hiçbir yarar sağlamayacaktır.

Yönetici Parolanızı Değiştirin

Kayıp bir Windows şifresini bulmanın en kolay yolu, onu bulma fikrini unutmaktır! Bilgisayarınızdaki diğer kullanıcılardan bir tanesinin sizin için kayıp şifrenizi değiştirmesini sağlayın.

Bu, yalnızca bilgisayarınızı paylaştığınız diğer kullanıcılardan birinde yönetici düzeyinde erişim ile ayarlanmış bir Windows oturum açma hesabı varsa çalışır. Bir hesap genellikle, bu yüzden bunu olabildiğince çok sayıda hesapla denediğinizden emin olun.

Bir Şifre Kurtarma Aracı ile Windows’a Hack

Windows’a girmek tehlikeli, yasadışı ve çok karmaşık gelebilir, ancak gerçek tam tersidir.

Windows şifre kurtarma araçları, sadece çeşitli yasal web sitelerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve daha sonra ya kayıp Windows parolasını bulmak ya da hızlı bir şekilde sıfırlamak / silmek için kullandığınız, girmenize izin veren yazılım programlarıdır.

Ücretsiz Windows Şifre Kurtarma Araçları

Önemli: Yukarıdaki fikirlerin çoğu seçenek olmadığı durumlarda, Windows şifre kurtarma programı başarılı bir stratejidir. Bu parola kurtarma programları, bazı adım adım yönergeleri uygulayabildiğiniz sürece, bir bilgisayar acemi için bile tamamen güvenli ve kullanımı kolaydır.

Yorum Gönder